Zmetky

Něco už je fakt moc

20. dubna 2012 v 21:19
Nemám slov.Znaky otaku

3. března 2012 v 20:21
Z Facebooku od Sory Lee

Znaky OTAKU :
1,Sledujete anime série, filmy a OVA (splněno)
2,Čtete mangu, doujinshi. (splněno)
3,Pletou se vám do normální řeči japonská slovíčka. (Hai, kawaii...atd.) (splněno - a moje kamarády to někdy dost štve ^^)
4,Rozplývali jste se někdy nad anime postavou.Říkali si věty typu škoda že je animovaný/animovaná... (někdy dost lituju kámoše, poslouchat moje výlevy - třeba nad Sebastianem...)
5,Zamilovali jste se někdy do anime postavy. (asi stokrát)
6,Máte animované sny. (nejbrutálnější to je, když mám absťák - to se mi pak zdá yaoi...)
7,Máte doma alespoň jeden obrázek s anime tématikou(vytištěný,nakreslený) (a plakáty, které nemám kam dát)
8,Už jste si v obchodě koupili alespoň jednu mangu (kdyby jednu...ale ne tolik, kolik bych chtěla)
9,Už jste měli zálusk na nějakou prasečinku s anime tématikou. (eh, yaoi se sem asi taky počítá, že? v tom případě, jakmile je něco nového...)
10,Chtěli by ste se podívat do Japonska (nejen podívat, bydlet)
11,Ukuchtili jste nějaké japonské jídlo. (sushi a bylo docela dobrý)
12,Dokážete u anime strávit klidně půl dne a totálně se vykváknout na ostatní povinosti. (nejhorší je zkouškové období, to pak doháním učení po nocích)
13,Hrané filmy vás nebaví (nj, hraný filmy jsem dost zredukovala - Dr. House, HIMYM, Bing Bang, dorama)
14,Máte ve svém mp3 přehrávači /mobilu většinu hudby z anime nebo od japonských skupin. (a z amv)
15,Ze všech monitorů co máte k dispozici na vás čumí někdo z anime/mangy. (i z televize, díky usb^^]
16,Děsně vás štve když někdo anime/mangu/otaku zesměšňuje. (anime jsou pohádky, yaoi je porno... to bych vraždila)

Meri Kurisumasu!

24. prosince 2011 v 19:39
Po roce zase Vánoce, to znamená spoustu shonu, úklidu a stresu. Naštěstí už tu máme ten štědrý večer. Doufám, že jste si pochutnali na bramborovém salátě a kaprovi a že jste si pod stromečkem rozbalili to, co jste tam chtěli najít. Přeji vám krásný zbytek Vánoc a prázdnin, v klidu a míru. A pokud vás pak čeká hora učení (jako mě), tak se tím nedejte vyvést z míry. Šťastné a veselé!

Těžký život mangakův

7. prosince 2011 v 19:20
Dneska jsem na Konata.wakasa.eu našla převelice zajímavý obrázek, znázorňující týdenní rozvrh mangaky Hiroshi Shiibashiho (Nurarihyon no Mago). Věděla jsem, že jsou příšerně zaneprázdnění, ale... Právě jsem se vzdala všech svých nepatrných nadějí na kreslení mang.

Jenom TŘI hodiny volna!!!

A je to tady. Konec.

5. listopadu 2011 v 16:15
*popotáhne a důkladně se vysmrká*
Všichni jsme věděli, že to jednou přijít musí. Dokonce jsem to i hlásila dopředu, ale stejně to přišlo nečekaně, zákeřně. Jedno ze světel mého života pohaslo.


Samozřejmě mluvím o Koisuru Boukun, mé nejmilovanější manze (snad jste si nemysleli něco jiného ~_^). Včera odpoledne jsem se dívala a zjistila, že na manga.animea.nez už je odkaz na poslední část, epilog. Klikla jsem... a nic. Otevřela se mi úplně jiná stránka. Ani v nabídce chapterů po rozbalení mangy se mi nic neukázalo, tak jsem to se smíšenými pocity vypla. Na jednu stranu jsem si oddechla, že o svojí lásku zatím nepřijdu, ale na druhou stranu jsem byla zvědavá. Dneska jsem si přečetla komentář Páji, znovu najela na manga.animea.net... a bylo to tam. S bolestí v srdci jsem si přečetla konec té úžasné manga série. Napůl jsem se bála, že Morinaga zničehonic ztratí zájem *vzlyk*. Ale skončilo to dobře. A já teď už jenom můžu vzdát čest Takanaga Hinako-sensei, že si mě její dílo dokázalo tak připoutat. Koisuru Boukun naždy zůstane v mém srdci a vždy, když budu v depresi, jsi přečtu jakoukoli kapitolu a zase se budu smát.

Animefest má talent!

1. listopadu 2011 v 17:26
Protože se na podobné show už dávno nedívám, tak jsem tohle zaregistrovala až dnes, kdy jsem si projížděla starší příspěvky na animefestích stránkách na facebooku. Klikejte na 40. minutu.

Letenky zdarma do Japonska

12. října 2011 v 16:33
Ježiši, ježiši, JEŽIŠI! CHCI LETĚT! KLIDNĚ KVŮLI TOMU NAPÍŠU I TEN REPORT!
Ale je to jen let. To bych si musela vydělat zatraceně hodně, abych z toho zaplatila ubytování, jídlo...
A navíc, není tam napsano, jestli to nebude jen pro dospělé.

Linky, na kterých se dozvíte víc:A nakonec odkaz na japonskou agenturu pro turismus:

Přísloví dnešní doby

8. října 2011 v 20:33
Sedí. Přesně.

- Kdo se moc ptá, málo googlí.
- Spam nechodí po horách, ale po lidech.
- Kam Facebook nemůže, tam nastrčí Like button.
- Každý chvilku tahá torrent.
- Všechno padá, co software má.
- Co můžeš tweetnout dnes, neodkládej na zítřek.
- Bez peněz do Apple Storu nelez!
- Tak dlouho se chodí s Acerem do práce, až mu víko upadne.
- Co na srdci, to na Facebooku.
- Bez kódu nejsou koláče.
- Všude dobře, s WiFi nejlíp.
- Tak dlouho se chodí s otázkou na Seznam, až se zajde na Google.
- Kdo chce kam, nabourá se tam.
- Třikrát zálohuj a jednou formátuj![T] od eRka

Z Facebooku

Oscar Wilde - citáty

1. října 2011 v 21:54
Zrovna nedávno jsem dočetla jeho pohádky, narazila jsem na něho i při IQ testu a teď i u Simpsnů. Opravdu výjimečný člověk.


Blogu no tanjobi!

25. září 2011 v 21:26
Zatímco jsem byla pryč, tak můj bloček potichu oslavil své třetí narozeniny. Chtěla bych mu pogratulovat, že to ty dva roky přežil ve zdraví, popřát, aby se mu dařilo čím dál víc (i když to v poslední době vypadá bledě). Sobě jelikož admince hodně nervů a nápadů (momentálně se nedostávají).

A samozřejmě chci poděkovat VÁM, že mi sem chodíte. Domo arigatou gozaimasu.

Hetalia kalendář na rok 2012

13. září 2011 v 19:59
To jsem našla díky tomu, že jsem členkou skupiny na Facebooku. Kalendář je fanmade, ale opravdu povedený.


Studium japonštiny na vysokých školách

9. září 2011 v 20:18
Já vím, že mám ještě hromadu času, ale nedalo mi to a zjišťovala jsem si, na kterých školách bych se mohla věnovat japonštině. Myslím, že touhle fází si projde každý zapálenější otaku. Otázkou je, jestli mu to v mysli zůstane. Já jsem nikdy nebyla moc přelétavá, co se týče mého vysněného budoucího povolání. Hodně dlouhou dobou jsem chtěla být veterinářkou. Mám zvířata docela ráda a líbila se mi myšlenka, že bych jim pomáhala. Pak mě to ale přešlo, když jsem viděla, co všechno bych musela provádět. Nevím, jestli bych byla schopná třeba uspat někomu milovaného pejska. V téhle době už jsem ale byla pod vlivem anime a mangy, takže mě jako další napadlo, že bych se mohla věnovat překladatelství. Což ovšem znamenalo, že bych musela vystudovat přinejmenším japonštinu. Tenhle nápad jsem v sobě uchovala a nechala se na něm kupit školní informace, nicotnosti,... Zkrátka jsem tomu dál nevěnovala pozornost. Teprve když se na trh dostaly mangy ze Zoner Press, jsem se k tomu vrátila. Nebylo by super, kdybych se k nim jednou mohla připojit a překládat mangu pro ostatní? Bylo mi jasné, že vysokých škol, kde by vyučovali japaninu, nebude moc a hodně lidí se tam bude chtít dostat. Začala jsem si shánět různé učebnice japonštiny, ale nedonutila jsem se do nich kouknout. Pak jsem si někde přečetla, že kdybych překládala v Japonsku z angliny do japaniny a naopak, tak bych se mohla uživit. A motivace byla na světě. Představte si to: mohla bych žít ve svém milovaném Japonsku! Konečně jsem se začala učit. To bylo začátkem tohoto roku. Sice postupuju velice pomalu (zatím umím jenom hiraganu a katakanu a to dosti neohrabaně, asi tak jako prváček), ale co jsem si zjišťovala ty info o vejšce, tak se mi to možná bude hodit. Otec mi furt tvrdí, že to nemá budoucnost, ale věřím, že to zvládnu, i kdyby jenom jemu na truc.

Každopádně, ty vysoké školy mě krapet vyděsily. Vlastně... No, koukněte se sami.


Rozhovor s vydavateli mangy u nás

6. září 2011 v 17:12
Přečtěte si interview s těmi opěvovanými odvážlivci, kteří uvedli na náš trh naší vášeň - Zoner Press, Talpress, Crew a Hanami. Dozvíte se například, jakými úskalími musí manga (a vydavatel) projít, než se nám dostane do ruk nebo jak dlouho to trvá.


KAWAii Radio

26. srpna 2011 v 21:13
Na stránkách AnimeTýmu jsem narazila na tuto rozkošnou věcičku. Oč se jedná? Prostě radio, to všichni známe, ne? Jenže KAWii Radio pouští pouze japonskou hudbu a bez reklam! Úžasné, že? Díky tomu můžete při brouzdání internetem poslouchat svojí oblíbenou muziku. Stačí jen jeden klik :) Můžete si to i stáhnout do počítače, pak stačí mít připojení na internet.

Vyšel třetí díl Nočních běžců

18. srpna 2011 v 15:18
Ano, naše triologie je ukončená. Docela mě překvapilo, jak rychle to vyšlo (1.díl koncem března), ale jsem ráda. Takhle si můžu všechny tři knížky koupit naráz, navíc má Fantasyshop pořád 20% slevu. V úterý jsem si objednávala první dva díly (plus mangy Hal, Fly High! a Naučte se kreslit mangu shoujo 2) a den nato koukám a on vyčel i třetí díl! Tak jsem si ho rovnou objednala :) Díky té 20% slevě pořádně ušetřím (mám dojem, že přes dvě stovky). V pondělí už budu v Čechách, tak si to rovnou vyzvednu v Praze, už to tam na mě čeká.

Právě vyšlo: http://www.fantasyshop.cz/zbozi/zradcuv-mesic-2-vydani Zranění hrdinové osudové bitvy, Seregil a Alek, strávili dva roky v dobrovolném vyhnanství, daleko od hořkých vzpomínek i od Skaly, která se jim stala druhým domovem. Válka však nadále zuří a jejich klid je rozbit zoufalou výzvou královny Idrilain, žádající, aby pomohli její dceři Klie při výpravě do Aurënenu. Skala je na pokraji porážky v nerovném souboji s nekromantskými vojsky Plenimaru a jedině s pomoci 'faieů může ještě doufat v konečné vítězství. * Aurënen je však země, odkud byl Seregil kdysi v mládí vypovězen. Tam, v bájné říši magie a cti, se tak musí utkat s přízraky své temné minulosti, zatímco Alek objevuje zcela nečekané dědictví. Zmítáni mezi naléhavými potřebami Skaly a odvěkými intrikami Aurënfaieů, brzy jsou lapeni do sítě proradnosti a zrady. Někdy však největší nebezpečí může ukrývat… * Zrádcův měsíc


"Weird Japan" na Konatě

31. července 2011 v 20:46
Ráda bych vás odkázela na pár článků na Konatě se štítkem "weird japan". Člověk se nestačí divit, co všechno jsou Japonci vymyslet. Myslí si, že už je nic nepřekvapí, ale pak se v Akibě objeví nějaká nová šílenost - a člověk znovu žasne.


Mapa Japonska pro otaku

22. července 2011 v 14:12
Jsou prázdniny, tak proč si nezaskočit na výlet do Japonska? No a abyste jako správní otaku věděli, jaká místa navštívit, tak...

Anime Girls: offering to temple

Japonky jsou NEJLEPŠÍ!

18. července 2011 v 11:26
FIFA Women´s World Cup
Kiku versus Alfred
.
.
.
.
.
.
.
.
.


20% slevy na Fantasyshop.cz

21. června 2011 v 17:32
Ku příležitosti otevření přebudovaného Fantasyshop.cz tam vyhlásili 20% slevy na všechno. Kromě fantasy tam najdete i scifi, horor, časopisy a komiksy - což zahrnuje i mangu. Mají tam (troufám si říci) všechny dosud vyšlé mangy i manhwy, včetně Vějířů a další mangy, která vyšla v rámci Advíku a Mensy - Rappa 1 (o téhle manze jsem vůbec nevěděla!). Já si tedy žádnou mangu kupovat nebudu (všechny "hlavní" mám a na ten zbytek nemám peníze - i když nad tím Rappa jsem uvažovala, ten hlavní hrdina je kakkoii), ale koupím si Štěstí ve stínech a Příchod tmy. Uvažovala jsem nad triologií Tamír, ale zase nedostatek peněz :( Holt, studentík si musí pečlivě vybírat.

Sleva platí do konce července.

První letní den

21. června 2011 v 15:22
Hey, hey! Je tu léto! Letní slunovrat, nejkratší noc, nejdélší den! A budou prázdniny, hurá!

http://2.bp.blogspot.com/--PoOn6QDb6s/Tf_H54IBDeI/AAAAAAAADWQ/_l37HyQZXzg/s400/murakami_summer-hp.png
 
 

Reklama