Vzkříšení po třech letech

2. září 2017 v 15:44 | Mishiro Hara Yoruhi |  My diary
Po skoro třech letech vás znovu všechny zdravím (pokud tady je tedy někdo, kdo sem chodil i před těmi třemi lety). Omlouvám se, že jsem se bez varování odmlčela, ale upřímně řečeno, přestalo se mi chtít pracovat na blogu. Nicméně teď už mám zase motivaci a to pořádnou. Protože hádejte odkud píšu? Z kolejí pro zahraniční studenty, které patří jedné univerzitě v prefektuře Aiči. Yop, nějak se to stalo a já od příštího pondělí začínám studium v Japonsku.Za tu dobu, co jsem tu nebyla, se toho hodně událo, ale nejdůležitější je asi to, že už je ze mě paní. Ne, že bych se vdala, ale odstátnicovala jsem a obdržela titul bakaláře. Minulý školní rok byl pro mě třeťákem. Znovu jsem si podala přihlášku do výměnného programu a ono to nějak vyšlo (poprvé jsem si ji podávala v druháku, ale tenkrát to nevyšlo). To ovšem znamenalo, že musím odstátnicovat v prvním termínu, mít napsanou bakalářku v prvním termínu a složit přijímací zkoušky do magisterského studia. Říkejte mi něco o stresu. První půlrok 2017 byl pro mě fakt zabijácký. Ještě v březnu jsem si měnila téma bakalářky, kterou jsem pak v podstatě napsala během šesti týdnů, během kterých jsem taky měla zkoušky (velká sranda). Poté následovaly státnice. U nás se státnicuje z deseti předmětů, takže to nebyla žádná legrace, ale nějak jsem to zvládla. Pak obhajoba bakalářky. Ta byla vtipná, protože se mi těsně před ní přetrhl řemínek u bot, takže mi při chůzi bota padala. Ale obhájila jsem. Na promoce jsem nešla, diplom (červený, nevím, jak se to stalo) jsem si vyzvedla při předčasném zápisu, který jsem měla čtyři dny před odletem do Japonska.

Prázdniny jsem si pokoušela užít, protože se může stát, že tento školní rok žádné mít nebudu. Víceméně jsem se flákala. S kamarádkou/spolubydlící z kolejí jsme strávily týden ve Velké Británii, konkrétně v Cardiffu a Londýně. V Cardiffu jsme byly proto, že obě jsme fanynky seriálu Doctor Who (česky Pán času), a v Cardiffu je něco jako muzeum (Doctor Who Experience). Strávily jsme tam několik hodin a absolutně si to užily. Samozřejmě jsme si i trošku zashopovaly, ale protože Británie je dosti drahá, tak jsme se držely zkrátka. Já jsem si koupila velkou plátěnou tašku s motivem gallifreyštiny a knížku. Byla tam spousta cosplayerů a některé cosplaye byly opravdu povedené. V ten den se v Cardiffu se konal taky letní festival, takže tam byla spousta lidí. Cardiff je krásné město osobně se mi líbil víc než Londýn. V Londýně jsme si pustily trochu žilou. Šly jsme na nástupiště 9 a ¾, kde jsme si vystály frontu na fotku, a potom se podívaly do Harry Potter shopu. Kromě klasických památek jsme se zastavily také v knihkupectví, kde jsem utratila skoro 40 liber - hlavně za mangy, co si budeme nalhávat. Ale měli akci 3 za cenu 2, tomu nešlo odolat. Díky ní mám teď doma prvních 6 dílů Haikyuu!. Jídlo nebylo tak hrozné, jak jsem se bála (tak trochu mě zastrašila Hetalia), měly jsme vynikající kančí klobásy a opravdu dobré indické curry. Celou dobu počasí drželo, bylo kolem dvaceti stupňů, ale nepršelo, takže ideální počasí. Až poslední den, kdy jsme šly pěšky asi hodinu na autobus, lilo jak z konve, ale v autobuse jsme zase uschly. Celá tato dovolená mě přišla na nějakých deset tisíc, ale stálo to za to.

Využila jsem toho, že jsme do Londýna odjížděly z Prahy, a před odjezdem jsem šla na japonskou ambasádu si vyřídit vízum (potřebné papíry mi z Japonska přišly den předtím). Po příjezdu jsem si ho vyzvedla a rovnou si v Praze rozměnila peníze, protože jsem potřebovala celkem velkou sumu jenů a nebyla si jistá, jestli mi to v našem malém Znojmě rozmění. Pak už mi zbývaly do odletu jen dva týdny, kdy mě čekalo balení. To se ukázalo být větší výzvou, než jsem čekala, protože balit si na rok není zrovna nejlehčí. Naštěstí mi letenka umožňovala si vzít celkem 54 kilo, takže jsem to nakonec nějak zvládla, ale tahat se se zavazadly byla příšerná dřina.

Tak jsem ve zkratce popsala uplynulý rok. V dalším článku popíšu události po příletu do Nagoji, tak pokud se vám bude chtít, zase se tady zastavte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama