Únor 2015

Taichi: první dojmy

24. února 2015 v 23:01 | Mishiro Hara Yoruhi |  My diary
Začal letní semestr a já si říkala: Holka, něco by si měla začít dělat. Za pár měsíců bude léto a ty už se nebudeš moc schovávat v pytlovitých mikinách. Tak jsem se zapsala do Akademiku a dneska jsem byla na první hodině. Vybrala jsem si taichi, protože hned, jak jsem to viděla v nabídce, jsem si vzpomněla na scénu ze Summer Wars, jak tam Kazuma a jeho shishou cvičí taichi před jednou z prvních bitev s Love Machine. A taky to vypadá hrozně elegantně.

Moje první dojmy? Je to úžasně uklidňující. Učili jsme se zatím jen prvních pár pohybů, ale tím, jak se jede pomalu, tak člověk má čas se zklidnit a konečně zpomalit. Myslím, že si ani neuvědumuje, jak moc během dne pořád někam spěcháme. U taichi se člověk konečně zastaví a jen se soustředí na svoje pohyby. Je pravda, že jsem měla menší problémy zkorigovat svoje pohyby s dýcháním, protože jsem prostě dýchala moc rychle, a nebo vůbec, ale myslím, že to časem přijde. Taky jsem obdivovala, jak náš sensei a senpai ladně přechází z pozice do pozice, a vůbec to spíš vypadalo spíš jako tanec než bojový sport. Už se těším na další hodinu.


Moji kamarádi z toho měli hroznou srandu, když jsem jim řekla, že jdu na taichi. Moje jméno je totiž Chi a jedno ze čtení pro znak velký je "tai" (měřím 150cm).

Shibaraku desu!

7. února 2015 v 11:34 | Mishiro Hara Yoruhi |  My diary
Zdravíčko, jak se máte? Omlouvám se za svou absenci, ale škola mě poněkud zaměstnávala (čtěte: Jako vždycky jsem všechno nechala na poslední chvíli a v zápočtovém a zkouškovém se to pak projevilo). Za tu dobu jsem si uvědomila pár věcí:
1) Ve zkoušce na B2 jsme měli v sekci Reading článek o blogování, díky kterému jsem zjistila, že já vlastně vůbec blogovací typ nejsem. Teď, po těch letech, vlastně ani nevím, proč jsem si blog založila. Myslím, že to byl chvilkový impulz.
2) Moje angličtina není ani zdaleka tak dobrá, jak jsem si myslela, že je. Moje výsledky na anglistice to dokazují.

Z těchto věcí pak vyplývají následky:
1) Blog nezruším, to ne, ale od teď to bude (pokud něco bude) spíš takový mišmaš - pokud něco napíšu, tak bude nejspíš něco ze školy, ze života, něco, co mě zrovna zaujme, možná se dokopu i k nějaké té recenzi mangy, protože teď mám díky zkouškovému načteno celkem dost. Nebo aspoň typy na dobré autory a mangy.
2) Překlad Yokozawa Takafumi no Baai se odkládá na neurčito. Jak jsem to četla dál (jsem teď u 4. volumka), uvědomila jsem si, že na kvalitní překlad zatím nemám. Moc se omlouvám.

To je prozatím ode mě všechno, snad se ještě uvidíme.