Červen 2012

Další rok opět konečně za námi...

29. června 2012 v 21:26 My diary
...a ještě teď oddechuju s jazykem na tričku.
Mám dojem, že tenhle školní učební rok byl celkem náročný. Kamarád mi říkal, že mu prý kdosi tvrdil, že druhák je nejhorší ročník. Naše matikářka a třídní nám na konci loňského školního roku vyhrožovala, že letos se s některými rozžehnáme, protože na matice pár lidí vyletí. No, nakonec propadá jen jeden a ten ještě k tomu ne z matiky, ale z fyziky, v srpnu bude dělat reparát. Upřímně ho lituju. Sice si to zavinil sám, ale celé léto se šprtat fyziku, tak asi umřu. Ostatním se nějak podařilo prolézt. Náš nejhorší třídní průměr je 2,7něco (2 lidi). Nejlepší 1 (3 lidi). Celkový počet absencí 1777. Třídní průměr se pohybuje kolem 1,7 nebo 1,8. Osobně si myslím, že je to docela slušné, na 27 lidí.

Přežili jsme Holandsko. Přežili jsme neuvěřitelně narvané taneční. Přežili jsme bez úrazu naše exkurze do Uno City i Karlštejna. Při tom všem jsme ztratili jen dva lidi (kluka v prosinci, holku koncem března, myslím). Dokázali jsme se všichni během dvou dnů složit na kytku a flašku pro třídní (a všichni jsme kroutili hlavou, vůbec jsme nevěřili, že se naše třída zvládne na něčem shodnout), což je na naší rozhádanou a absolutně nesoudržnou třídu vynikající počin. Zkrátka se nám nějak podařilo to celé přežít bez zbytečných úrazů a traumat. Tedy skoro, ještě se uvidí, jak dopadne ten reparát.

Ale stejně jsem ráda, že už je to za námi, a teď už se můžeme jen těšit na dva měsíce rekonsvalence. I když jsem se setkala s názory, že neví, co budou o prázdninách dělat, že jim budou chybět kamarádi atd. Taky to tak mám. Měsíc jsem ráda, že mám od školy pokoj, ale pak se začínám nudit. I když, po prázdninách máme donést list deseti knížek k maturitě, kterí jsme přečetli. Normálních deset by mi problém nedělalo, ale co jsem se dívala, tak některé ty kusy jsou fakt nestravitelné, hrozně dlouhé, nezapamatovatelné či nepřevypravovatelné (ehm, Babička, Švejk atd.). A navzdory třeba dobrému ději je to napsáno takovým jazykem, že se to čte obtížně(ji). Viz. Oliver Twist. Ale to zvládnu. Věřím si.


Co se chystám dělat o prázdninách kromě čtení k maturitě:
- stěhovat: V červenci se máme stěhovat. Můžete mi někdo říct, jak proboha odstěhuji ty stohy papírů, knih a (zbytečného) oblečení tak, abych to byla schopná pak všechno v klidu najít a naskládat na nové místo? To. Bude. Děs.
- psát na blog: Upřímně doufám, že to dodržím. Mám v plánu dopsat ty recenze, které jsem slibovala na začátku září, že je dopíšu v průběhu roku (ne, ještě jsem ten slib neporušila, prázdniny taky započítávám do školního roku, jen asi nenapíšu všechny, protože některé ty věci už nepovažuju za nutné mít na blogu) a přidat k nim další (já vím, kopu si vlastní hrob), třeba na KHR!, Nabari no Ou, Kaichou wa Maid-sama, Fly High! 2... Čímž se dostávám k dalšímu bodu -
- dívat se na anime: To jest dokoukat všechno, co mám (ne)aktivně rozkoukané: Hellsing (jsem u 8. ep.), Nabari no Ou (10. ep) , Break Blade (4. díl), Kaichou wa Maid-sama (asi 18.ep.). Tyhle najisto. Pak jsou tu další jako Gintama (3. díl), Danshi Kokosei no Nichijou (4. díl) a Togainu no Chi (vůbec nevím), které mám už dlouho rozkoukané, ale nějak jsem je zasklila. Taky mám stáhnuté první čtyři epizody Uragiri, první epizodu Uta no Prince, film Karigurashi no Arietty, první epizodu Kimi ni Todoke 2 a celé Devil May Cry. Hm, a taky jsem chtěla dohnat všechny Naruto filmy a speciály. Vůbec toho nemám hodně, že?
- číst: Knihy normální (Brisingr, Inheritance, znovu Harryho Pottera a Noční Běžce), knihy v angličtině (Emmu od Jane Austen celá v aj, Krále Artuše a Šťastného Prince od Oscara Wilde ve dvojjazyčné verzi), knihy naučné (o TSP, biologii, matice, Japonsku a další, co jsem si napůjčovala za účelem sebevzdělání a postupné přípravě na přijímačky) a samozřejmě mangy. Tuny mang. Nemám nic konkrétního naplánovaného, možná dočtu Lovely Complex, co jsem se dívala, tak se její status změnil na Completed.
- cvičit: Převážně badminton a chození. Na víc se určitě nezmůžu.
- jít na Kraví horu: Moje každoroční túra. Začalo to v první třídě, kdy jsem tam šla s turistickým kroužkem, s ním až do páté a od té doby sama.
- spravit to debilní opálení: Momentálně mám vypálené tričko a vypadá to fakt blbě.
- učit se: Aspoň trochu. Minimálně angličtinu. Chci si příští rok udělat FCE. Viděla jsem a v současném stavu si to nedávám.
- flákat se

Nepodařilo se mi sehnat si brigádu, což znamená, že budu muset pomáhat rodičům v obchodě. Takže aspoň ty knížky budu mít načtený.

A ani žádná dovolená nebude. Opět. Ani se mi moc nechce jet zase vyžírat do Německa ty chudáky.

Aaaaaaaaaaaa *mlátí hlavou do stolu*

To zas budou prázdniny. Jsem zvědavá, co budu psát do slohovky do NJ a AJ na začátku roku.

Přeju vám všem krásné, příjemně strávené prázdniny. Ať neumřete vedrem. Ať vás nezabijou kroupy. Ať vás nezasáhne blesk.

P.S. Kdyby byl někdo zvědavý, já jsem ten jeden ze tří človíčků, kterým se podařilo uhnat bezchybné vysvědčení. Ano, už mi bylo řečeno, že jsem neuvěřitelný šprt, slyším to průměrně obden. Tím druhým je Kimi-chan a třetím jeden z třídních géniů.

P.S.S. Ale díky tomu jsem měla dneska arabský juice zdarma, takže si nestěžuju.

Hibari Kyouya Theme a Character song

15. června 2012 v 21:47 Písničky z anime
Moje druhá velká láska má naprosto fantastický hlas, tedy i character song a jeho příchod nikdy nelze přehlédnout ani přeslechnout... ´Cause he´s so cool!