Duben 2012

Tsuna Kakusei (Katekyou Hitman Reborn soundtrack)

29. dubna 2012 v 21:26 Písničky z anime
Tenhle soundtrack opravdu miluju. Vždycky když ho poslouchám, zvedne se mi nálada a nabudím se ^^


Něco už je fakt moc

20. dubna 2012 v 21:19 Zmetky
Nemám slov.
No. 6

14. dubna 2012 v 20:22 | Mishiro Hara |  No. 6
Shounen...ai?
Hm, tak prý ne.Dle očekávání se kdysi v budouctnosti odehrála další nesmyslná válka, která už však měla pořádné následky. Většina planety se stala neobyvatelnou a přeživší lidé se seskupily do šesti států měst s originálními jmény No. 1 - No. 6 (taky vám to připomíná Hunger Games?). Naším středem zájmu je No. 6. Tohle město se jeví na první pohled jako ráj, kde si všichni lidé žijí v klidu, míru a štěstí. Jak ovšem všichni víme, nic není dokonalé. Nic.
V této utopii žije velice nadaný chlapec, Shion. Na začátku anime je mu dvanáct a zrovna se dostal do Speciálního kurzu (zkrátka génius). No a určitě to znáte - každý člověk, i chytrý, se musí ventilovat (mluvím z vlastní zkušenosti - na člověka, který je považován za chytrého, se kladou neskutečné nároky, a proto se musí nějak odreagovat - pro mě je to manga a anime). Shion má poměrně neškodný koníček - při tajfunu řve jako o život. Co na tom, že při tom mrznete a prší vám do pokoje.
Při jednom takovém tajfunu nechá otevřené okno a do pokoje mu vběhne...krysa. Skrz naskrz promočená, postřelená a vypadající jako holka.


Shion možná tuší, že všechno není OK, ale rozhodne se Nezumimu (Nezumi = japonsky krysa) pomoci. Za dobrotu na žebrotu - Nezumi je totiž uprchlík z Nápravného zařízení a Shiona kvůli tomu vyhodí z Kurzu, čímž končí jeho zářná budouctnost.
Přesouváme se o pár let dál - Shion pracuje ve správě parku. Štěstí mu opět nepřeje - kvůli sérii záhadných úmrtí zpochybní samotné město - což se samozřejmě nedělá. Úřady ho zatknou a má být odvezen no Nápravného zařízení. V tu zasáhne mrštná Krysa, která samozřejmě s Shionovou pomocí utekla, přežila, vyrostla a nyní se vrátila, aby Shionovi splatila starý dluh. Nezumi Shiona zachrání a odveze do Západní čtvrti - oblasti za Zdí No. 6, kam se dostanou ti šťastnější z nechtěných.

Brácha se na tohle anime koukal dřív než já. Zhruba po dvou dílech se mě brácha s podezřením v hlase zeptal, jestli to jsou gayové. Ohromeně jsem zavrtěla hlavou a zjišťovala, co ho k té domněnce vedlo.
1) jsou tam dva kluci (tohle samotné bráchovi stačilo - on jediný z rodiny ví, že jsem fujoshi)
*SPOILER*
2) drželi se tam za ruce
Jako zkušená yaoistka jsem hned odhadla situaci a pravila, že určitě byli malí. A taky že jo.
Za pár dní na to se mě na to brácha zeptal znovu s tím, ŽE SI TAM PRÝ DALI PUSU.
*KONEC SPOILERU*
Já jen zalapala po dechu a šla konečně rozkoukat první díl. Měla jsem s tím začít dřív.


No. 6 je dobré anime. S dobrou animací, hudbou, charaktery, příběhem a hlavně HLÁŠKAMI. Ne, vážně. Ty hlášky stojí za to. No. 6 se určitě neřadí mezi komedie, ale díky těm hláškám se zasmějete. Ne často, spíše na začátku, ale z plných plic. Dovolte mi uvést jeden příklad za všechny z Nagatiných stránek, po přečtení její recenze jsem šla stahovat:
"Shione. Něco po tobě chci."
"No... Jestli to bude něco, co ti můžu dát rychle..."
"Sperma."
"Co?"
"Tvoje sperma."
"He?!"
"Chci mít s tebou sex."
"....p-po-počkej..."
"Ihned."
Je to rozmluva mezi Shionem a jednou z dalších hlavně-vedlejších postav, jeho kamarádkou Safu. Kvůli tomudle jsem si ji docela oblíbila.

Nevím, jaká je manga, teď ji začnu číst, ale je ongoingová. Což znamená, že anime museli změnit. Mangu začnu číst z jednoduchého důvodu: Bl prvky.
To je jedná z věcí, ze které jsem já šílela. No. 6 není shounen ai. Ale náznaky tam jsou. Víc než v Narutovi, Kyou Kara Maou nebo Yami no Matsuei. A proto jsem na konci málem zabíjela. Přiznám se: dost jsem mrkala. Ale pak jsem měla sto chutí vraždit. Proto budu číst mangu. Až se na to kouknete, pochopíte.
Druhá věc, která se mi anime nelíbila, byla délka. No. 6 má jen 11 epizod. Ale kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby to bylo délší. Možná by to nebylo tak dobré.

Doporučuji ho všem, dívkám normálním (protože Shion a Nezumi za to stojí) i yaoistkám (stejný důvod a přece jiný) a i klukům - kvůli příběhu. Ty Bl prvky přežijete - pokud si pamatuju, jsou tam poze tři jasně viditelné.

POSTAVY


Shion
Náš malý génius. Naivní snílek, který věří v třetí možnost. Po nákaze mu zbělaly vlasy a objevila růžovoučká jizva. Je překvapivě tvrdohlavý.


Nezumi
Z promočené holčičí krysy vyrostl na-první-pohled-cynický bishik. Vzdělaný, citující Shakespeara a Wildea. Tím si mě samozřejmě získal. Postupem anime jsem ovšem byla čím dál víc zmatenější. Nezumi má komplikovanou povahu. Snaží se být silný, nezničitelný, ale minulost ho tíží jako kámen. Nenávidí No. 6.
Oh a ještě jedna věc. Nezumi účinkuje v jednom divadle. Jako Ophelia.

Praktická yaoistka

9. dubna 2012 v 19:19 Yaoi magazín
"Ale ne, žádné znovuzrození nebude.
Jen připomínka.
Když jsem začala dělat yaoi magazín, bylo to proto, aby se zvedla kvalita blogů. To, co na nich bylo se nedalo číst. Buď všichni kopírovali jeden článek dokola, nebo to, co psali, bylo opravdu hrozné. Až na pár vyjímek, kterým by se měl postavit pomník. Yaoi magazín byl volně k distribuci proto, aby bylo co kopírovat a tím se i zvedla kvalita pisálství yaoistek. A podařilo se to. Na nějakou dobu,
Ta doba je pryč, zase nekvalitní články o yaoi jsou zpátky. Ne, nekvalitní. Člověk při nich musí mlátit hlavou do zdi. Hrůza hrůz a na vrchu má pugét z gramatických chyb.
Některé příklady jsou přímo v čísle. Fuuuh."HEY!!! (Beelzebub opening 3)

8. dubna 2012 v 20:43 Písničky z anime
Od slavné skupiny Flow