Únor 2012

Ao no Exorcist postavy

25. února 2012 v 22:09 Ao no Exorcist postavy


Okumura Rin


Patnáctiletý hlavní hrdina typu Naruto: nic neumí, ve vyučování spí, jentak se ohání mečem kolem sebe, vždycky má z pekla štěstí (doslova) a "bing" myšlenky rozdává po hrstech. Pro přátele a rodinu by se přetrh a pozor! Umí vařit. A péct. A to dost dobře.
Je synem Satana a jeho sílu ukrývá Kurikara, což je démonický meč (katana, abych byla přesná). Jeho i Yukia (jeho dvojče) vychovával ho otec Fujimoto, protože jejich matka zemřela. Rin nechce mít se Satanem nic společného, místo toho se stane exorcistou (Paladinem), aby ho mohl zabít.

Okumura Yukio


Rinův mladší bratr, pan Úžasný, Chytrý, Schopný, Dívkami obletovaný. Kvůli jeho slabému tělu nezdědil Satanovu sílu. Bratrský komplex se na něm dost projevuje, kvůli Rinovi vystudoval Akademii už jako mrně, aby svého staršího démonického bratříčka mohl ochraňovat. Démony vidí, protože ho jeho bratr při narození škrábl. Když Rin nastupuje, Yukio se stává jeho senseiem. Snaží se ho krotit, ale moc mu to nejde.

Rinovi spolužáci

Moriyama Shiemi


Dcera majitelky obchodu pro exorcisty. Ze všeho nejvíc na světě zbožňovala svojí babičku a po její smrti svou lásku dal její zahradě. Po Rinově a Yukiově záchranné akci (když ji posedl démon) se rozhodla stát vymítačem. Naivka bez sebevědomí, zřejmě zamilovaná do Yukia a s blízkým vztahem k Rinovi.

Ryuuji Suguro


Dědic Prokletého chrámu v Kyotu. Při Modré noci (noc, kdy Satan povraždil velké množství těch exorcistů) byl chrám zničen. Kvůli tomu a kvůli svému otci se Bon (jeho přezdívka) rozhodl, že se stane exorcistou, zabije Satana a obnoví chrám i jeho slávu. I když vypadá jako typický delikvent, ve skutečnosti je nejlepší ve třídě a na Rina pohlíží ze začátku s pohrdáním. Je dost tvrdohlavý, zásadový a horkokrevný.

Konekomaru Miwa


Tichý a nesmělý, ale umí zachovat chladnou hlavu v kritických situacích a přijít s dobrou strategií. Kámoš se Sugurou a Shimem.

Shima Renzou


Kámoš s Konekomaru a Sugurou. Nesnáší hmyz. Nahaněč sukní.

Izumo Kamiki


Namyšlená holka, které solidarita a přátelství nic moc neříká. Pilná studentka.

Dospělí

Mephisto Pheles


Obecně nejzbožňovanější postava (teda aspoň co já se dočetla na internetu). Je ředitelem Akademie Ryzího kříže v Japonsku. Muž dosti extravagantní, s pokřiveným smyslem pro humor, sázky milující. Po Fujimotově smrti se ujímá Rina a dovolí mu nastoupit na Akademii.
Mephisto je velice schopný exorcista, velmi silný, ale vyšší hlavy mu stejně nevěří. Proč? Protože Mephisto je démon. Přesněji řečeno, Rinův starší bratr z otcovy strany. Jako takový ovládá různé magické schopnosti, ale většinou do konfliktů nezasahuje, jen se dívá. Z nějakého záhadného důvodu stojí na straně lidí, žije v Assiah (Assiah=svět lidí, Gehenna=svět démonů) už hrozně dlouho.
Na veřejnosti vystupuje pod jménem Johann Faust Pátý.

Fujimoto Shiro


Kněz v klášteře, exorcista s nejvyšším možným titulem (Paladin). Dříve býval nelítostným vymítačem, ale pak se rozhodl ujmout se Okumurovic dvojčat a vychovat je jako lidi. Velice mravní muž se smyslem pro humor a jedna z mála vhodných schránek pro Satana.

Amaimon

Další Rinův starší brácha. Narozdíl od svého otce a svého staršího bratra (Mephista) nejeví ze začátku o Rina moc velký zájem. Pořád se nudí, tak hledá, čím by se zabavil tak dlouhu, až zjistí, že sourozenecká rivalita umí být pěkně zábavná. Nesnáší, když si z něj ostatní utahují nebo ho ignorují. Jinak je vcelku poslušný, Mephista poslouchá na slovo. Je jedním z osmi démonních králů, jeho doménou je Země.

Kirigakure Shura


Postava, které každé normální holce poleze na nervy svými nadměrnými vnady, které navíc ještě neustále okázale vystavuje na obdiv. Jinak je to rázná ženská, ráda se napije a pobaví. Vyzná se v démonních mečech, jeden takový i dokáže ovádat. Učila se u otce Fujimota, ale že by ho milovala, to se říct nedá. Je Yukiovým nadřízeným a ráda si z něj utahuje.

Periodic table of japanese characters

20. února 2012 v 20:14 Galerie
Drsné. U těch několika mála, co znám, mě to někdy ani nenapadlo.


Na téhle stránce s vysvětlivkami.Ao no Exorcist

10. února 2012 v 11:57 | Mishiro Hara |  Ao no Exorcist
Syn Satana...No, možná se na to kouknu.
Moment! Syn Satana = démon = bishounen s ocasem a rohy! Sakra, to musím vidět!S tímto očekávání jsem začala stahovat (ehm, úchylka na démony). Taky proto, že už jsem o tom dost slyšela a byla jsem zvědavá. Hm. A má docela velký (yaoi) fandom. Místo bishika jsem našla druhého Naruta, bratrský komplex, typickou shoujo hrdinku, prsatici, nezbytné ocásky hlavního hrdiny a Mephista.

Okomurovic (dvojvaječná) dvojčata Rin a Yukio žijí v klášteře, vychovávaní známým exorcistou Fujimotem Shirem. Rin je lehce nezvladatelný rváč, který si není schopný udržet práci, ve škole zrovna taky neexceluje, zatímco Yukio je chytrý, má výborné známky a vyniká i ve sportu. Spolu vycházejí velmi dobře, s ostatními v klášteře taky. Normální, docela fajn život, že? Dokud se neobjeví modré plameny. Rin zjistí, že jeho biologickým otcem je samotný Satan, a modré plameny pokrývající jeho tělo jsou projevem Satanovy moci. Při Rinově ochraně zemře otec Fujimoto a Rin přísahá, že pomstí jeho smrt (neříká se tomu Sasukeho syndrom?). Aby to mohl provést, musí se stát exorcistou. Kvůli tomu jede na akademii Ryzího kříže, což je škola (nejen pro vymítač) pod správou excentrického ředitele Mephisto Phela alias Johanna Fausta V. pro veřejnost (ne, vůbec to nejsou podezřelá jména), který se stává jakýmsi jeho opatrovníkem. Rin s překvapením zjistí, že jeho mladší bratříček Yukio tam vyučuje jako profesor a exorcistou se stal už v útlém věku pod vedením otce Fujimota. Dokáže Rin pomstít smrt otce Fujimota? Ovládne své démonické síly? A co Satan? Přece nepočítáte s tím, že to nechá jen tak.


Popravdě, ještě jsem neviděla poslední díl, na ten se kouknu až dneska (že jsem masochistka? Jo, to bude asi pravda). Proto nevím, jak to skončí. Pro upřesnění: manga je ongoingová. Z těch několika anime, co jsem viděla a které byly založeny na ongoingových mangách, tak u 80% jsem měla vynechat poslední díl. Jestli to bude i tehle případ, tak ... hm, se nabídnu Satanovi jako schránka. Protože jinak to nebylo špatný.

Trochu mě zklamalo, že v celém příběhu není ani jeden doopravdový bish (i když ke konci se tam někdo podobný objevil, ale ten se mi nelíbil), ale jinak animace není k zahození. Co se týče hudby, openingy ani endingy mě nijak moc nezaujaly a během anime jsem to nijak nezaznamenala (nevím, jestli to je plus nebo mínus). Jedná o shounen, to jest bitky, adrenalin, záchranářské akce, stylizace a podobně. Místy se i zasmějete, pár scén vás dojme. Epizody znázorňuju povětšinou příhody ze života hlavních hrdinů, které pomaluji směřují k nějakému konci. No a postavy... nijak mi nepřišlo, že by to bylo nějak zvlášť propracované, najdete tam typické archetypy (akční pako, které jakoby zázrakem vždy řekne tu správnou věc, naivku, která jsou roztomilostí zachrňuje hlavního hrdinu, dokonalého bratra s ochranářským komplexem atd.) a Mephista. Nejzajímavější postavu s celého anime. I kdyby vás to nebavilo, tak to dokoukáte do konce. Kvůli Mephistovi.

Vím, že moje recenze nevyznívá bůhvíjak lákavě, ale nedejte se mýlit. Dvacet dílů jsem sfoukla za čtyři dny s tím, že vždycky půlku dne jsem strávila nad yaoi. Na mě docela úctihodný výkon. Ao no Exorcist má tu "výhodu", že tam nemusíte nijak hloubat co, proč, jak a dokonce jsem ani moc nepárovala. Prostě jdete s dějem. Mně osobně se líbilo prostředí, ve kterém se příběh odehrával. Snoubilo se tam staré s moderním, šílené s normálním, krásné s ošklivým. A nezapomínejte na Mephista.

Název: Ao no Exorcist
Žánr: shounen, fantasy s novodobými prvky, démoni, boj, komedie
Studio: A-1 Pictures
Počet epizod: 25 (a prý se připravuje OVA)
Dostupnost: cz titulky, hardsub (ke stáhnutí)ACTA? A co můj otakuismus?

4. února 2012 v 20:39 My diary
Přiznám se - já jsem člověk s nulovým všeobecným přehledem. Proto mě kamarádka v pondělí vyšokovala, když mi řekla o ACTA. Doma jsem si to pak dohledala. Nejsem si jistá, jestli to všechno správně pochopila. Nicméně určitě vím, že ti bude mít následky na otakuismus. Protože minimálně AMV a doujinshi budou mimo zákon. A co manga a anime servery, kde jsou tato skvostná díla přeložená a uložená (teď mám na mysli Mangafox, Animefreak a jím podobné). Nebude náhodou i to mimo zákon? Už tak velkou ránu tomu zasadilo zrušení Megauploadu. Přinejmenším ACTA znamená hromadu peněz (protože kdo by platil ty nové organizace, že?) Takže jsem zásadně proti.

Kde se dozvíte víc:
Co je ACTA? (video)

A i kdyby se ACTA neschválila, číhá zde další nebezpečí: EURO ACTA

Zrušení Megauploadu: Hitler a megauploadu

Obrázky (z facebookovské stránky Sčítání otaku):


Hádám, že tenhle obrázek vznikl už dřív, jinak by tam určitě byla i ACTA