Září 2011

Video: Love language (kawaiii)

30. září 2011 v 21:19 Videjka
Krásné video...


Fruits Basket OST

29. září 2011 v 17:38 Písničky z anime
O anime moc vysoké mínění nemám (prostě to není můj vkus), ale soundtracky by se daly dobře poslouchat před spaním.
Podzimní dess - Sun and Moon

27. září 2011 v 22:05 Design
Začal podzim a s ním je tu nový design - Sun and Moon. Opět od Ciri (má nejlepší layouty i s návodem). Líbí se mi ty barvy, opravdu podzimní. A ta dívčina... Ale nemám ráda toho kluka bez obličeje. Je strašidelný.


Návštěvnost za 19.9. 2011 - 25.9. 2011

26. září 2011 v 20:23 Návštěvnost
Dneska jsem byla na prohlídce kamerového systému policie Znojmo (součást bezplatného kurzu sebeobrany). Nejvíc mě dostalo:
*Hara a Kimi-chan vchází spolu s Méďou do pokoje, zjevně odpočívárny. Sedí tam hromada policajtů.*
H+K: "Dobrý den."
Policajti: "Dobrý..."
*Hara zmerčí známou tvář - Faraona. Ten ovšem nereaguje. Hara, Kimi-chan a Méďa přejdou ke dveřím mířícím do pokoje s kamerami.*
Faraon: "A hele, neviděli jsme se někde?"
Hara: *potlačovaný výbuch smíchu*

Navstevnost za minuly tyden (19.9. 2011 - 25.9. 2011) je:
Pondeli: 57
Utery: 45
Streda: 52
Ctvrtek: 60
Patek: 39
Sobota: 59
Nedele: 46

Celkem: 358


Pozn.: Méďa a Faraon jsou přezdívky dvou našich lektorů. Bohužel nebyli tak sexy jako tenhle bishik.

Blogu no tanjobi!

25. září 2011 v 21:26 Zmetky
Zatímco jsem byla pryč, tak můj bloček potichu oslavil své třetí narozeniny. Chtěla bych mu pogratulovat, že to ty dva roky přežil ve zdraví, popřát, aby se mu dařilo čím dál víc (i když to v poslední době vypadá bledě). Sobě jelikož admince hodně nervů a nápadů (momentálně se nedostávají).

A samozřejmě chci poděkovat VÁM, že mi sem chodíte. Domo arigatou gozaimasu.


Návštěvnost za 12.9. 2011 - 18.9. 2011

24. září 2011 v 20:13 Návštěvnost
Konban wa, minna-san. Tak jsem se vrátila z Nizozemska živá a relativně zdravá (momentálně nejsem provozu schopná, ale zítra bych snad už mohla být v poho). Do konce příště týdne si možná budete moct přečíst můj report. Prozatím řeknu jen jednu věc: Nizozemsko je úžasná země.

Navstevnost za minuly tyden (12.9. 2011 - 18.9. 2011) je:
Pondeli: 37
Utery: 50
Streda: 45
Ctvrtek: 58
Patek: 56
Sobota: 37
Nedele: 59

Celkem: 342


Neko boyové

24. září 2011 v 13:00 Galerie
Ti budou určitě jednou moje zkáza
Seiyuu z Junjou o anime

22. září 2011 v 13:00 Videjka
Je to zajímavé poslouchat, jak moc se hlas může změnit. Chvílemi jsem je ani nepoznávala.Kdo jste z anime upírů?

21. září 2011 v 13:00 Quizy
To nemám potuchy, vzhledem ktomu, že skoro žádné neznám...


Joe Hisaishi

18. září 2011 v 13:00 Písničky z anime
Známý komponista hudby k našim oblíbeným ghibliovkám


AMV - Life is Beautiful

17. září 2011 v 21:30 Videjka
Chtěla jsem si trochu zvednout náladu. Teď je mi spíš do breku.


Bishici z 4chan

16. září 2011 v 20:40 Galerie
Hořce lituju, že jsem na tuhle stránku nenarazila dřív. Tedy samozřejmě jsem o ní slyšela, ale nikdy jsem si nenašla čas ji pořádně prozkoumat. Teď to napravím. A pak se pustím do Gurochan.Hetalia kalendář na rok 2012

13. září 2011 v 19:59 Zmetky
To jsem našla díky tomu, že jsem členkou skupiny na Facebooku. Kalendář je fanmade, ale opravdu povedený.Návštěvnost za 5.9. 2011 - 11.9. 2011 + OZNAMENÍ!

12. září 2011 v 19:11 Návštěvnost
Poctivě hlásím, že celý příští týden tady nebudu, protože jedu do Holandska. Vracím se v sobotu, takže se vám příští neděli ozvu. Taky chci říct, že celý tento týden se domů dostanu v různou večerní hodinu (od osmi a později), takže nevím, kolik tady toho přibyde. Ale vidím, že si to uvědomilo už spoustu lidí. Škoda.

Navstevnost za minuly tyden (5.9. 2011 - 11.9. 2011) je:
Pondeli: 52
Utery: 49
Streda: 63
Ctvrtek: 47
Patek: 72
Sobota: 53
Nedele: 46

Celkem: 382

Anime bus

Labyrint

10. září 2011 v 13:30
Vítejte v labyrintu světů.
Dostanou-li se ubohé ovce v něm zbloudilé zpět tam...
kam patří, záleží jenom na vás.
A vy sami určíte i to, který z těch světů je tím skutečným.
Labyrint, Kózuki SuouTahle manga se mi skutečně líbila. Opravdu. Abyste věděli, já nesnáším horory. Označte si mě třeba za strašpytla, ale nahání mi hrůzu. Ovšem tahle manga mě do sebe vtáhla a nepustila. Je totiž psána takovým zvláštním stylem. Agent Kouzuki-sensei řekl, že Maze (jak se tato manga jmenuje v originále) je horor. Myslím, že Evropanovi to jako horor nepřijde. Já jsem sice Asiatka, ale vyrůstala jsem tady, takže je moje smýšlení samozřejmě ovlivněno. Hororový prvek je vykreslen jen mírně, ale stačilo to, aby mi při čtení některých příběhů běhal mráz po zádech.
Možná, že Japonci to vnímají trochu jinak. V Hetalii se píše: "Nejvíce strachu vzbuzují živí lidé." Když jsem se ptala na porovnání amerického a japonského Ringu, tak mi řekli, že ten japonský jim nepřipadal moc strašidelný (ovšem mě to stačilo). Sice jsem americký Kruh neviděla, ale v tom japonském stejně jako v této manze je naznačena stejná věc: Každý svého osudu strůjcem jest. Každá akce vyvolává reakci. Lidé si za své neštěstí můžou sami.

Obsah:

Labyrint 001 - Půjčovna představ
Hlavní hrdinka Asuka spolu se svou kamarádkou navštíví populární Půjčovnu představ - místo, kde je možno si půjčit zaznamenané představy jiných lidí. Přivítá je tam "Joker" - společná postava pro všechny příběhy v Maze. Něco jako Seiya v Temném metru.
Joker je záhadná dívka - ma různobarevné oči, tetování na ruce a na krku klíč. To ona zastupuje ten nadpřirozený prvek.
Provede je po Půjčovně a Asuka narazí na zvláštní představu - o ní samotné! Spolu s ní tam vystupuje i nějaký záhadný muž - jenže ona už má svého Satoru! Začíná být čím dál víc vystrašenější, když při každé její další návštěvě jsou tam nové a nové představy. Kdo je jejich tvůrcem? A proč zrovna o ní? Co je vlastně skutečnost a co jen iluze?

Labyrint 002 - Královna a zázračný lék
Žila jednou jedna žena. Byla doktorkou na chlapecké škole. Říkali ji Kouzelná Eri. Byla velice krásná, a proto se dveře do její ordinace div netrhly. Jenže to bylo před mnoha lety. Dnes už jí je okolo padesáti, ale odmítá se smířit se stářím, a tak bere rozličné "mládnoucí" přípravky. Samozřejmě nic nefunguje. Až jednou přijde do lékarny a tam jí dívka s barevnýma očima nabídne vzorek léku, který ji zaručeně omladí. Eri to vyzkouší a - omládne o pět let! Chce si ten zázračný lék koupit, ale Joker ji "zarmouceně" oznámí, že lék stáhli a vzorky budou staženy též. Ale pokud ho OPRAVDU tak NUTNĚ Eri potřebuje, mohla by udělat výjimku. Ale nesmí překročit dávkování 1 balení za měsíc. A Eri samozřejmě neposlechne.
Ponaučení? Držte se pokynů lékarnice. Zvlášť, když se vymyká normálu.

Labyrint 003 - Lhářka a zákaznická karta
Žila byla jedna dívčina, která se jmenovala Katayama Wakana, a ta témeř neustále lhala. Jednou ji na ulici "někdo" zastavil
a podával jí dosti naditou peněženku, zdalipak je její? Wakana samozřejmě zalhala, ale když peněženku otevřela, vypadaly z ní jen papírky a zákaznická karta s body. Děvče kartu vyhodila, ale ta se k ní pořád vracela. Wakana postupem času zjistila, že tím dál víc lže, tím víc jí přibývá bodů - ne, ty body jí UBÝVAJÍ. Navíc se její lži nakonec obrátí v pravdu. Co se ale stane, až všechny body budou pryč?
Ponaučení? Nelžete. "Kdo lže, sní tisíc jehel." (tipuju, že je to japonské přísloví)

Labyrint 004 - Navigace životem
Watari Masamichi je velmi nerozhodný chlapec. Prostě si neumí vybrat. Jednou ho osloví pobuda s tím, že mu má předat nějakou krabici. Masamichi ovšem jako rozumný člověk odmítne a uteče. Doma na něho ale ta krabice čeká na stole, a tak pokrčí rameny a krabici otevře. V ní se neskrývá žádna bomba, nýbrž "Navigace životem" v podobě malého medvídka. A návod říká: Když nevíte, jak se rozhodnout, zvažujete různé možnosti...svěřte svá rozhodnutí Navigaci životem. Ta rozhodne za vás a ve váš prospěch. No proč to nevyzkoušet, zvlášť když je to zadarmo, že? A skutečně, Navi Masamichimu vždy správně poradí. Jenže pak se mu to přestává líbit - zdá se mu, že ho Navi ovládá jako loutku...

Labyrint 005 - Paměťové náušnice
Už víc jak 95% národa používá paměťové náušnice - i naše hlavní hrdinka Nanami. V obchodě si koupí nový design - a tam ji osloví prodavačka (naše stará známá), která nám osvětlí, jak takové náušnice fungují: Vzpomínky vlastně nejsou nic jiného než elektrické signály. Jinými slovy data... a ta se dají snadno nahrávat. Díky takovým náušnicím můžete třeba poslat své kamarádce díl seriálu, který neviděla, kriminalita se snížila, lidé nejsou vystresování a lépe si zapamatovávají... Zní to všechno skvěle, že? Ale je to opravdu všechno? Jsou vaše vzpomínky skutečně vaše?

Labyrint 006 - Banka neštěstí
Kanbajashi Koutu pronásleduje smůla - nic se mu nedaří. I když jeho jméno znamená "hodně štěstí". Proto ho zaujme leták, který nese titulek: Svěřte nám své neštěstí! Jedná se o instituci zvanou Banka neštěstí. Můžou na sebe převzít veškerá neštěstí, které se člověku od uzavření smlouvy může stát. Ale nic není zadarmo, banka si po ukončení smlouvy vezme podíl ze zisku. Čím víc dnů, tím větší úroky. Smlouva se dá uzavřít pouze jednou za život. Smlouvu nelze vypovědět ani zrušit. Úřednice (hádejte, kdo to je?) nabídne Koutovi zkušební týden - nebyl by započítán do možné budoucí smlouvy. Kouta na to kývne a skutečně má poprvé v životě štěstí. A na konci týdne si banka vzala úrok - šlrábnutí střepem. To se chlapci zdálo jako maličkost, a tak s Bankou uzavřel smlouvu na 10 let. Po dvou letech potká ženu, která uzavřela smlouvu na pět let. A druhý den se v novinách dozvídá, že se jí přihodila vážná nehoda a je těžce zraněná. Jaký je tedy úrok za DESET let?

Opravdu dobrá manga. Moc mi nepřišlo, že by se podobala Temnému metru, ale z něho jsem četla jen první díl, takže co já vím. Ale TM se mi moc nelíbilo, bylo to moc...brutální. Tahle manga si jede na náznacích a otevřených koncích, nechává si čtenáře vybrat, jak to bude dál. Jeden ze stylů, který se mi líbí. Mně se Maze moc zamlouvá a rozhodně vám doporučuji, aby jste si ho přečetli.

Mimochodem, který svět si myslíte, že je skutečný?

Anotace:

Do labyrintu iluzí a skutečností se může propadnout kdokoliv z vás. A jen vy sami zase dokážete posoudit, co je pravda a co jen pouhopouhý sen. V manze Labyrint na vás čeká šestice příběhů hrdinů ztracených v hrůzostrašném bludišti.Jen na vás bude záležet, jaký osud je nakonec potká…
Je život Asuky skutečný, nebo je to jen Satorův sen a představy? Jak daleko je stárnoucí královna krásy ochotná zajít, aby znovu získala ztracené mládí? Lhát se nemá. Ale je možné říkat vždycky pravdu? Co se stane, když se člověk nedokáže rozhodnout a nechá své volby na někom jiném. Jsou vaše vzpomínky skutečně jenom vaše? Čím člověk zaplatí za deset let absolutního štěstí? A kdo je tajemná dívka s různobarevnýma očima?
Pro příznivce série Temné metro.
Tato kniha je vytištěna ve stylu "manga", v autentickém japonském formátu zprava doleva.

Studium japonštiny na vysokých školách

9. září 2011 v 20:18 Zmetky
Já vím, že mám ještě hromadu času, ale nedalo mi to a zjišťovala jsem si, na kterých školách bych se mohla věnovat japonštině. Myslím, že touhle fází si projde každý zapálenější otaku. Otázkou je, jestli mu to v mysli zůstane. Já jsem nikdy nebyla moc přelétavá, co se týče mého vysněného budoucího povolání. Hodně dlouhou dobou jsem chtěla být veterinářkou. Mám zvířata docela ráda a líbila se mi myšlenka, že bych jim pomáhala. Pak mě to ale přešlo, když jsem viděla, co všechno bych musela provádět. Nevím, jestli bych byla schopná třeba uspat někomu milovaného pejska. V téhle době už jsem ale byla pod vlivem anime a mangy, takže mě jako další napadlo, že bych se mohla věnovat překladatelství. Což ovšem znamenalo, že bych musela vystudovat přinejmenším japonštinu. Tenhle nápad jsem v sobě uchovala a nechala se na něm kupit školní informace, nicotnosti,... Zkrátka jsem tomu dál nevěnovala pozornost. Teprve když se na trh dostaly mangy ze Zoner Press, jsem se k tomu vrátila. Nebylo by super, kdybych se k nim jednou mohla připojit a překládat mangu pro ostatní? Bylo mi jasné, že vysokých škol, kde by vyučovali japaninu, nebude moc a hodně lidí se tam bude chtít dostat. Začala jsem si shánět různé učebnice japonštiny, ale nedonutila jsem se do nich kouknout. Pak jsem si někde přečetla, že kdybych překládala v Japonsku z angliny do japaniny a naopak, tak bych se mohla uživit. A motivace byla na světě. Představte si to: mohla bych žít ve svém milovaném Japonsku! Konečně jsem se začala učit. To bylo začátkem tohoto roku. Sice postupuju velice pomalu (zatím umím jenom hiraganu a katakanu a to dosti neohrabaně, asi tak jako prváček), ale co jsem si zjišťovala ty info o vejšce, tak se mi to možná bude hodit. Otec mi furt tvrdí, že to nemá budoucnost, ale věřím, že to zvládnu, i kdyby jenom jemu na truc.

Každopádně, ty vysoké školy mě krapet vyděsily. Vlastně... No, koukněte se sami.