Říjen 2010

Yaoi magazín - třinácté vydání

31. října 2010 v 12:45 Yaoi magazín
Halloweenský speciál

Myslela jsem si, že jsem zvrhlá a úchyl - omyl. Většina věcí v tomhle díle mě v životě nenapadla.

13-00Kagayaku Sora no Shijima ni wa (Kuroshitsuji 2 ending 2)

30. října 2010 v 21:09 Písničky z anime
Aneb ending Aloise Trancyho, jak si ho pamatuju já. Jak určitě poznáte, tak je nazpívaný Kalafinou (Lacrimosa) a v KST zazněla jen dvakrát - po dílu s Aloisem a v poslední epizodě.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:BAl8mUhgu6WKVM:http://i932.photobucket.com/albums/ad169/GreenEyedNeko/Kuroshitsuji%20II/Immagine15.jpg&t=1


Úvaha: Přežijí rukopisné texty 21. století?

30. října 2010 v 20:55 Má tvorba
Omlouvám se, že vás zase otravuju výplody mé mysli, ale potřebovala bych poradit. Na úterý máme napsat úvahu na docela blbé téma. Já ale úvahu psala jen jdnou v životě, a proto si nejsem jistá, jestli to, co jsem v potu tváře napsala, je úvaha. Ráda bych znala váš názor, nezabere vám to moc času, má to 200 slov.Výsledky ankety: Kdo bude na konci papinkat svou "večeři"?

29. října 2010 v 16:46 Zmetky
Zúčastněným (11) děkuji. Omlouvám se, že jsem tam vlastně tu správnou odpověď nedala. Jsem ráda, že nikdo nehlasoval pro Pavouka.

Kuroshitsuji anketa
Ti, kteří hlasovali pro někoho jiného, tak bohužel neuvedli jméno.


Konec Kuroshitsuji - jak můžu milovat anime, u kterého nenávidím konec?

28. října 2010 v 21:34 My diary
*v hluboké depresi*
Pozor, celý článek bude SPOILER

http://img3.ak.crunchyroll.com/i/spire1/716ae6821a76e9a7d28c0924ce409a971228803123_full.jpg


Antonio šestkrát jinak

28. října 2010 v 20:44 Hetalia - obrázky
Antonia mám celkem ráda. Je to takový... příjemný chlápek.

Antonio

Game over

27. října 2010 v 23:00 Kuroshitsuji - obrázky
*čerstvě po dvanáctém dílu a nemá slov*

Kuroshitsuji end


Anime přívěsky ve Znojmě - respektivě, kdo že to na nich je

27. října 2010 v 10:39 Galerie
Víte, jak sem tu včera mlela o těch přívěskách? Když jsem je objevila, měla jsem pravý otaku záchvat, ale v naprosté tichosti :) A co víc, jedná se o známé anime postavy, jenže já hlava děravá si nemohla vzpomenout... Teď jsem to dohledala a už vím - jedná se o Fate/Stay Night, což jsem sice neviděla, ale mám to na seznamu. Zvlášť, když jsem si kvůli tomuhle článku dohledala recenzi (sekai.cz), tak si myslím, že to trochu urychlím. Co třeba tyhle prázdniny?

http://anime-wallpapers.com/images/original/half/the-beautiful-women-of-fate-stay.jpg


Jak z nejprve naprosto nepodařeného dne vyjde den celkem ucházející

26. října 2010 v 21:34 My diary
Jak jedna taková knížka dokáže projasnit den :)Ciel in Wonderland OVA picty

26. října 2010 v 17:29 Kuroshitsuji - obrázky
Už se ty OVY nemůžu dočkat!!!!

Tenhle první si hezky zvětšete, ať se můžete pokochat...

Ciel in Wonderland

Kuro Sushi Ya trailer

25. října 2010 v 17:16 Videjka
To jsem zvědavá, kdy to vyjde. Nevíte někdo?
Ciel vs Sebastian, jo? To bude zajímavé...


Edit: Tak mi Alee dneska říkala, že prý jako druhá OVA vyjde Ciel in Wonderland a ne tohle. Moc mi to nevadí, protože Sebastian aka Usagi-san (co to sem dávám za slovní spojení :) je fakt rozkošný a Grell (i když to nerada přiznávám) přímo k sežrání. A Ciel v šatičkách, tentokrát v modrých... Zítra jsem hodím oficiální obrázek. Budete zírat :D

Návštěvnost za 18.10. 2010 - 24.10. 2010

25. října 2010 v 17:10 Návštěvnost
Dneska jsem měla velmi happy den - jdu se ráno kouknout na suply a co na nástěnce nevidím - Japonec ve Znojmě nabízí hodiny japonštiny! Hned jsem si vzala číslo, ale musím to prodiskutovat s rodiči, protože mi letos už platí anglickou konverzaci, takže tohle už asi nezatáhnou. Tak i tak ho ale kontaktuju. Musím se přece kámošit s jediným Japoncem (o kterém vím) v mém městečku, ne? :D

Navstevnost za minuly tyden (18.10. 2010 - 24.10. 2010) je:
Pondeli: 50
Utery: 41
Streda: 40
Ctvrtek: 43
Patek: 52
Sobota: 46
Nedele: 66

Celkem: 338WTF?! Se jako zbláznili, ne?

24. října 2010 v 15:09 Obrázky
Při obíhání SBéček jsem narazila na šokující věc, kvůli které mi huba spadla až na podlahu a moje teplota nebezpečně stoupla. Jedná se o článeček z Popcornu, přesněji řečeno o poradnu nebo co. Docela by mě zajímalo, co si o tom myslíte vy, takže mi své názory piště do komentů.

Popcorn
Našla jsem to u T!ny. Nerada bych vás ovlivňovala, a proto je můj komentář pod perexem.Oujisama Game

23. října 2010 v 20:53 | Mishiro Hara
Oujisama Game je první díl ze série o královských (homosexuálných) synech a lidech z jejich nejbližšího okolí.

http://pics.livejournal.com/kitsunejaganshi/pic/0000f8xc


Hned na začátku vám řeknu, že řadu Game od Takagi Ryou mám vážně ráda. Není tam sice nijak hluboká zápletka nebo tak, ale člověk si u toho skvěle odpočine. A zasměje. A líbivá charakteristická kresba nic nezkazí.

Takagi Ryou nakreslila celkem 6 Game, z toho jen tři jsou kompletně oskenované a přeložené (do angličtiny), jedna částečně. Jedná se o Oujisama, Ousama a Kaizoku Game (k nalezení na mangafoxu), které vyprávějí o těch královských synech, potom Shitsuji Game, což je sice z části oskenované, ale přeložený je jen 1. chapter (aspoň tak jsem to já našla) a pravděpodobně vykresluje příběh sluhy (komorníka) a pána (nepřipomíná vám to něco?) a ty k nedostání se jmenují Akuma Game a Kaitou Game (akuma zřejmě víte, co je, a kaitou je zloděj). Osobně si myslím, že je velká škoda, že ty dvě nejsou ani oskenované, mohly by být velmi zajímavé.

Teď ale k Oujisama Game. Skládá se z 6 chapterů a pátý je jakési Scramble Showdown, kde je nakreslená nějaká postavička a její jednotlivé části.


1. chapter: Prince VS Slave

Shuki je sedmým pricem své země. Odmalička je hýčkán a zachází se s ním jako s pricem, proto je velmi překvapen, když jednoho dne k němu přistoupí nějaký špinavý otrok a (dost těsně) obejme ho. Otrok se jmenuje Fuanron a má se stát "speciálním sluhou" (v počestném smyslu slova) Shukiho. Ale už od samého začátku si Fuanron k Shujimu dost dovoluje, až nakonec Shukiho donutí (zkuste hádat, jak), aby se k němu nechoval jako k psovi. Shuki samozřejmě přemýšlí, proč se k němu Fuanron chová jako k obyčejnému člověku (tj. nezachází s ním jako s princem) a taky mu neleze do hlavy, co to Fuanron furt mele o tom, že na něho Shuki zapomněl (ale to první ho užírá mnohem víc). Situaci tam taky drobet komplikuje Riiren, Shukiho osobní učitel.


2. chapter: Prince VS Assasin

Tenhle příběh mě velmi pobavil. Následníka na trůn, prvního prince země Ryuuena (starší bratr Shukiho)se pokusí zabít chlapec jménem Seiran. Nezdaří se mu to, a tak otočí nůž proti sobě, ale Ryuuen mu v tom zabrání. Seiran se mu zalíbí , a proto mu nabídne dohodu: zůstane na zámku a stane se jeho oficiální "chotí" (to je překlad z angličtiny, ale v Japonsku mohl mít císař harém, takže to neberte přímo doslova). Bude tak mít více příležitostí Ryuuena zabít. Zároveň má ale podmínku: za každý nepodařený pokus musí strávit noc v jeho náručí. Seiran se nejdříve zdráhá,ale nakonec přijme Ryuuenovu nabídku. Lepší než zemřít, říká si (ano, pochopili jste správně, Seiran je uke).

3. chapter: Prince's Right-Hand VS Prince's Left-Hand:

Pro vysvětlení: jsou to vlastně něco jako dva poradci, ministři, přičemž ten po pravici má menší moc než ten po levici.
Reiovi se dostane té cti, že se může stát princovou pravou rukou. Samozřejmě přijímá, protože to znamená, že se budeme moct pohybovat po boku svého milovaného - prince Ryuuena (toho z druhého příběhu). Ze začátku je ale trochu nervózní z Raie, princovy levé ruky, a nejen kvůli jemo větší moci. Ovšem Rai ho překvapí - nejen že je v "pohodě", ale i on je zamilovaný do Ryuuena (ale necítí k němu žádnou nenávist, protože ani jeden z nich nemá u proce šanci, poněvadž Ryuuen se stýká s jistou "dámou"). Aspoň tak si vyloží Raiova slova. Proto ho poněkud mate, že se k němu Rai chová tak...přívětivě a konějšivě.


4. chapter: Mercenary VS Prince (VS the fourth gun-warrior)?

Jinn a Kagetsu (6. princ země) se schází v hospodě. To by bylo samozřejmě pro prince naprosto nevhodné, a tak Kagetsu vždycky z paláce uteče, protože Jinna opravdu miluje a prostě ho vidět musí. Vytáčí ho ale Suzaku, který ho vždy pronásleduje (má na starosti princovu ochranu). Jinn mu vždycky sice vynadá, ale nakonec ho nechá. Ovšem princova vyznání lásky moc vážně nebere. Zvlášť po tom, co vidí, jak Suzaku políbí Kagetsua. Proto na příští schůzce Kagetsua odpálkuje a přenechá ho Suzakovi. Ten má ale i jiné tužby... A může je na Jinnovi uplatnit.

Obrázky z Mangafoxu.com

Pedobear a jemu podobní

22. října 2010 v 15:35 Galerie
Panebože, Yaoi Cock?! Měla jsem to tušit.

Pedobear and his friends

Igudesmann and Joo

22. října 2010 v 15:34 Videjka
Jak se pobavit i v hudebce :) Tahle dvojice je važně geniální. Profesorka samozřejmě vzbudila mou pozornost v okamžiku, když řekla, že Japonci jsou šikovní. Škoda, že Joo Japonec není, ale to ani moc nevadí, protože jejich videa jsou vážně zábavná.

http://userserve-ak.last.fm/serve/252/3044868.jpg

Když Alexej Igudesman (housle) a Richard Hyung-ki Joo (klavír) vložili do yootube svá první videa, netušili, že spustí bouři 15 miliónů návštěv. Program nese název "A Little Nightmare Music" (Malá noční můra hudba). což je samozřejmě odvozené od Mozartovy "A Little Night Music". A tou také začíná první video příspěvek. Obdivuhodná je Igudesmanova kondice a schopnost hrát bez chyby i při tanci způsobem, který si nedovolí ani houslisté nebo houslistky profesionálních souborů irské, keltské nebo skotské hudby. Igudesman sice nevlastní půvab houslistek, myslím ale, že jeho kukuč oceníte pro jiné kvality.

Oba aktéři se sešli ve svých dvanácti letech ve škole Yehudi Menuhina v Anglii, kde se stali opravdovými přáteli i partnery v psaní.