Listopad 2009

Death Note Movie Trailer

30. listopadu 2009 v 17:27 Videjka
Přiznávám, že Death Note jako anime jsem neviděla a na movie jsem narazila jen náhodou. Rozhodla jsem se zkouknout trailer a vypadá to velmi zajímavě...
Mimochodem víte, že jestli Death Note jako film natočí i Američani, tak hlavní roli by měl hrát Zac Efron? Dokážete si to představit? Já mám poměrně velkou obrazotvornost, ale tohle je na mě trochu moc...
P.S. Nebojte, ten trailer je na japonské movie Death Note, takže Zaca tam neuvidíte...


Na YouTube je toho víc, takže stačí vyhledat :)

Návštěvnost za 23.11. 2009 - 29.11. 2009

30. listopadu 2009 v 17:16 Návštěvnost
Arigatou gozaimasu!

Navstevnost za minuly tyden (23.11. 2009 - 29.11. 2009) je:
Pondeli: 25
Utery: 19
Streda: 12
Ctvrtek: 16
Patek: 15
Sobota: 28
Nedele: 21

Celkem: 136

http://th05.deviantart.net/fs29/300W/f/2008/149/9/b/Smile_dk___Veronica_main_by_GoshaDole.jpg

Pixelky Garfielda

29. listopadu 2009 v 20:19 Obrázky
Diplomky od Misa the Wolf

29. listopadu 2009 v 20:18 Diplomy od vás
Za bleskovku a poznávačku. Sice to není úplně to, co jsem chtěla, ale vzhledem k tomu, že na obou je Mori-senpai, tak budiž odpoštěno :D A děkuju :)Můj první pokus splétat kumihimo

28. listopadu 2009 v 16:14 My diary
Víte vy, co je to kumihimo? Ne? Tak já vám to řeknu: Kumihimo je japonský způsob splétání ozdobných šňůr a pásů. Základem je stávek (většinou marudai), na kterém splétáme, protizávaží, které vlákno upevní, a samozřejmě něco, čím splétáme. V Japonsku se na kumihimo vyrábí speciální příze, u nás si vystačíme s hedvábím, viskózou, balvnkami, kůží,... Pro podrobnější informace bych doporučovala knihu z edice Výtvarné techniky - Splétání technikou kumihimo a nakladatelství CP Books. Tuším, že není moc drahá, dáte za ní něco okolo stovky.
Já jsem si ji vypůjčila z knihovny. Padla do oka ve vyhledávači, protože její klíčové slovo bylo 'japonský' a navíc mě napadlo, že bych se konečně naučila splétat náramky. Doma jsem ji hodila na poličky a tam se válela až do dneška. Dneska ráno jsem vstala levou nohou. Byla hrozně mrzutá a nic mě nebavilo a ani jsem neměla na nic chuť (u complu seděl bratr). Tak mě napadlo, že bych mohla zkusit splétat. Vytáhla jsem bavlnky a sehnala si pár věci, ze kterých jsem si udělala jakýsi pochybný stávek. Otevřela jsem knihu a vybrala si příslušný vzor. A nastal první problém: jak mám vlastně začít. Normální drhané náramky se většinou začínají smyčkou, jenže tady jsem neměla na všech stranách stejné barvy. Tak jsem nakonec uvázala uzel. Potom jsem sháněla 8 stejných závaží (nic lehkého najít 8 stejných věcí). Nakonec jsem použila větší korálky a začala splétat. Po pěti munutách mě začala bolet záda, ale statečně jsem přehazoval bavlnky dál. Potom se mi to smeklo poprvé. Úplně mi to vypadlo ze "stávku", takže jsem nevěděla, co kam na jakou stranu. Obyčejně bych se na to vykašlala, ale tady jsem jen zatnula zuby, hodila to na "stávek", upravila tak, jak jsem si myslela, že to patří, a pokračovala dál. Nakonec mi to celé zabralo víc jak dvě hodiny, přičemž se mi to 3krát vysmeklo, nasekala jsem tam spoustu chyb a výsledek? Slabá tříbarevná šňůrka, která se jen vzdáleně podobá předloze. Radši si počkám na Vánoce. Kamarádka mi přislíbila, že koupí kolečko mobidai a k tomu 6 šňůrek. Takže další článek o mém druhém pokusu očekávejte někd v lednu :)

http://www.tizianakraalonly.nl/Instructies/Kumihimo,kumihimo%20japans%20vlechten/eng-index.php-bestanden/kumihimo1.jpg

Ouran High School Host Club

28. listopadu 2009 v 15:49 | Mishiro Hara |  Ouran High School Host Club
Soukromá akademie Ouran se vyznačuje...
...za prvé: prestižností rodin
a za druhé: bohatstvím.
A zámožní lidé mají spoustu volného času.
Proto tedy náš Ouranský Klub Hostitelů,
...tito pohlední hoši mající volný čas...,
...poskytují pohostinnost těm krásným dámám, rovněž majícím čas...
...a vydělávají na nich.
Je to elegantní hra, specifická pro tuto super-bohatou školu.

~Heslo Hostitelského klubu Ouranu~

http://nairo.files.wordpress.com/2007/07/ouran_high_school_host_club-large-msg-115191165307.jpg


Uvelebte se hluboko v křesle, uvolněte se, zavřete oči a představte: Jste ve škole natolik dobří, že vás vybrali na prestižní akademii Ouran jako zvláštního studenta. Nastoupíte,... Hledáte si nějako učebnu, kde byste mohli v klidu studovat, ale všude je plno lidí a hluku. Nakonec stanete před obřími dveřmi Hudební učebny číslo 3. Zdá, že je tam naprostý klid. Zavěsíte se na kliku a dveře se pootevřou. K vašemu nezměrnému překvapení z nich vyvanou rudé okvětní lístky. Opatrně vstoupíte dovnitř a tam... vás přivítá skupinka naprosto nádherných bishíků. A vy si pomyslíte: páni, tak tohle je nebe?

:D Ta poslední věta byla vtip. Teda já bych si to určitě pomyslela, ale tuším, že hlavní hrdinka o tom smýšlela jinak.

Situace je taková:
Hlavní hrdinka Fujioka Haruhi nastupuje na akademii Ouran. To by samo o sobě nebylo zvláštní, avšak Ouran je škola pro suber-bohaté a vlivné a Haruhi není ani jedno. Ve skutečnosti se Haruhi dostala na akademii díky svému úsilí a známkám. Penězi zrovna neopývá, dokonce si ani nemůže koupit školní uniformu. A přesně to ji změní život na škole. To a ještě něco: Haruhi vypadá jako kluk (malá nehoda před nástupem na školu).

http://www.spookhouse.net/angelynx/hostclub/hc02-two-haruhis-sm.jpg

Haruhi chce pilně studovat a za tímto účelem hledá nějaké klidné místo. Nakonec si vybere Hudební učebnu číslo 3 a vstoupí dovnitř. Tam ji přivítá parta krásných kluků s tím, že se jmenujou Hostitelský klub. Od téhle chvíle tam poblikává šipka a ukazuje na jistou vázu (která tam za chvíli už nebude :) Haruhi absolutně nic nechápe (zvlášť, když se ji jistý blonďák začne vyptávat, koho by chtěla a navíc o ní mluví jako o klukovi). Chce vycouvat pryč, jenže narazí do podstavce s vázou (šipka!). Váza spadne a Haruhi se celá zděšená dozvídá, že váza stojí 8 000 000 jenů a vzhledem k tomu, že to není schopna zaplatit, tak si ji bude muset odpracovat. A tak se z Haruhi stává pes Hostitelského klubu (pes, ne fena, protože si HC myslí, že je kluk-teda většina).

Haruhi vykonává různé podřadné věci (jako třeba nákupy-velmi zábavná scéna s instantní kávou :) do té doby, než si Tamaki (ten blonďák) všimne jejích očí. V tu chvíli se rozhodne, že Haruhi bude hostitel.
Z podřadného psa se tedy stává hostitel, navzdory tomu, že je to dívka (což už všichni v HC vědí, i když některým to trvalo dýl :). Její kvóta je nejprve sto, potom tisíc klientek. Až ji naplní, bude si moct Haruhi dělat, co chce. Kupodivu je Haruhi vyhledávaná/ý a oblíbí si ji i v klubu.
Haruhi s klubem zažívá spoustu zábavných chvíl (i když některé věci on(a) nepovažuje za zábavné).
Klub velmi často používá různé cosplaye a kuriozity. Také je tam pojí velmi silné pouto - Tamaki (blonďák) je nazýván Taťka, Princ (on se tak tituluje) nebo Můj pane (dvojčata). Kyouya (s brýlemi) je přezdíván Mamka (Tamakim) a Haruhi Tamaki označuje jako dcerka (samozřejmě v soukromí).


ouranfanbookcover.jpg Ouran Roses image by alan06_2006

U tohohle anime jsem se smála od začátku až - tedy skoro až do konce. Nadprůměrný výskyt zábavných scén je tam prokládán dojímavými a napínavými chvílemi. Z psychologického hlediska mě zase zaujaly vztahy mezi hlavními hrdiny. Charaktery jsou tam velmi dobře vykresleny. Přiznám se, že ke konci jsem chvílemi nedýchala, velmi často zuřila a potlačovala chuť vyškrábat jisté...dámě oči (nechtěla jsem zničit obrazovku). Taky jsem byla trošišilinku zklamaná, ale statečně jsem to překonala a těšila se ze šťastného konce.

Rozohodně ho doporučuju úplně všem. Jsem ráda, že jsem si na OHSHC vzpomněla (jednou jsem ho použila na design) a zkoukla ho.

Režisér: Takuya Igarashi
Počet epizod: 26
Titulky: české ke stáhnutí na Otakulandě pod názvem Ouran Koukou Host Club, jako hardsub na Anime-Manga
Manga: ano, existuje např. v angličtině na MangaFox (edit. 3.7.2013 - je boží, rozhodně doporučuji přečíst, navázat aspoň na anime)


Diplomky za bleskovku číslo 8

28. listopadu 2009 v 14:12 Diplomy pro vás
Huh, začíná se mi tady scházet docela zvláštní společnost...
No nic, doufám, že s nimi budete spokojeni... :)VAROVÁNÍ: YAOI - JEN NA VLASTNÍ ÚJMU ↓↓↓


Co trápí hotelové hosty v Londýně

27. listopadu 2009 v 21:25 Legrácky
Tohle je vážně gól...Největší gumový medvídek

27. listopadu 2009 v 13:36 Zmetky
Tak tohle je už ale fakt úlet. Přináším vám kuriozitu se světa sladkostí: největšího gumového medvídka na světě!

Zdroj: ProfiMedia.cz

Máte rádi gumové medvídky? Ano? A snědli byste jich 1400? Přesně takový výkon má tento 24 centimetrový gumový medvídek. Je k dostání s příchutí maliny, třešně, pomeranče nebo coly.To byste jedli hodně hodně dlouho. A potom byste fičeli rovnou za zubařem :)

Info: ShineMag.cz


Tokaido Hisame

26. listopadu 2009 v 14:51 | Mishiro Hara
Máte rádi youkai (strašidla)? Ne? Jste dobří v zacházení s katanou a dokážete vycítit přítomnost youkai (tím mám na mysli před tím, než na vás zaútočí, haha)? Máte po ruce pohledného mnicha, zběhlého v zaříkávání a ochotného vás následovat? V tom případě, což takhle stát se exorcistou?

Tokaido_v01__inside.jpg image by chblog


Po dlouhé době jsem se konečně dostala k tomu, abych prošla staré oblíbené stránky a u Taylor jsem narazila na tento skvost. No skvost... Neřídí se slohovými zákony (tj. úvod, zápletka, vyvrcholení, konec), je to hrozně krátké, nevyskytují se žádná nahá těla, kissy, ani nic podobného (tj. není to yaoi a vlastně ani shounen ai), žádná romantika, v podstatě žádný happyend (teda já myslím)... Tak co se mi na tom vlastně líbilo? Samozřejmě Itsuki, hahahahaha :)

Teď vážně. Tokaido Hisame se odehrává v éře Tenpou (1830 - 1844) a v této době se v Japonsku vyskytuje velké množství různých démonů (youkai). A taky velký počet těch, kteří se toulají Japonskem a youkai (za patřičnou odměnu) zabíjejí. Nazýváme je exorcisté.

Naši dva hrdinové se řadí do této skupiny. Vlastně jen jeden hrdina - Hisame, náš modrooký blonďáček, v pomyslném vztahu uke. Je mu 19, měří 165 cm (dokonalá partie pro mě) a trochu mi připomíná Naruta. Povahově nekonfliktní typ, otevřený, veselý a zbožňující jídlo. Zastánce slabších a těch, kteří jsou dle jeho mínění v právu. Dokáže komunikovat se srdci démonů (nevím jak, prostě slyší jejich myšlenky). Jeho nejlepším přítelem jest Itsuki a společně statečně šlapou Japonskem. Po cestě si Hisame krátí dlouhé chvíle odmítáním Itsukiho nabídek k sňatku, společných koupelí, vyznání lásky a tak podobně. Jednou by se chtěl oženit, mít hezkou ženu a děti, jenže Itsuki mu to (docela drsným způsobem) znemožňuje. Přesto ho Hisame má rád a navíc, bez něho by skončil na dlažbě (v holčičích šatech a znásilněněj). Tak to je náš Hisame.

http://i145.photobucket.com/albums/r205/Saiyuki_forever/Immagini%20varie/TokaidoHisame1.jpg?t=1192799599


Druhý hrdina nese jméno Itsuki, je mu devatenáct a měří 180 cm. Itsuki je v prvé řadě mnich, i když se tak vůbec nechová. Chudák Hisame ho v jednom kuse tahá z nevěstinců a domlouvá mu, aby nebyl tak brutální - i když ty věci chtěly před tím zabít jeho samotného (a když selže domlouvání, přistoupí na hru s odměnami). Šíleně a upřímně miluje Hisameho a chorobně žárlí na všechny, kteří se k němu přiblíží na dva metry. Je nešťastný, že ho Hisame pořád odmítá, a proto jde vždycky zapít žal do domu s červenou lucernou nebo do náruče nějaké vdané (povolné) paničky. Arogantní, sobecký, egocentrický a dámami zbožňovaný Itsuki považuje svého kamaráda za osobní majetek a taky se k němu tak chová. Někdo by ho označil za krutého, nemá slitování s těmi, kdo chcou jeho Hisamemu ublížit. Jako mnich by měl být milosrdný a lidem pomáhat, což ale nečiní, pokud ho o to Hisame nepoprosí (a neslíbí odměnu). Itsuki po většinu času žertuje a vtipkuje, ale není takový, jak se na první pohled zdá. Když k tomu přidáte jeho líbivý vzhled, tak se nemůžete divit, že ho zbožňuju :)

http://i145.photobucket.com/albums/r205/Saiyuki_forever/Immagini%20varie/TokaidoHisame2.jpg

Taylor má na blogu přeloženou první řadu - to jest 8 kapitol a dva bonusy. Doporučuji všem, klukům (kterým se nezvedá žaludek při vyznání lásky jinému klukovi) a samozřejmě i holkám. Skvěle jsem se u toho bavila a doufám, že se to bude líbit i vám.

Oficiální název: Tokaido Hisame (Toukaido Hisame)
Manga-ka: Matsunaga Kuuya
Volume: 2
Stav: complete
Ke stažení: u Taylor (v češtině)

http://img1.ak.crunchyroll.com/i/spire3/09082008/c/5/0/1/c5014d9d396260_full.jpg

Edit: Už je v angličtině i sequel pod názvem Tokaido Hisame - Kagerou.

Astro Boy v kinech

26. listopadu 2009 v 14:35 Videjka
Kdo by neznal mangu Astro Boy od předáka našeho milovaného stylu? Já. Ne, to byl vtip :) Samozřejmě už jsem tento název slyšela a jen velmi zhruba jsem věděla, oč jde. No a když jsem dneska čekala na autobus, padl mi do oka plakát s programem kina a zaregistrovala jsem, že budou i dávat Astro Boye. Dokonce i s českým dabingem. Tak jsem přemýšlela, co o tom vlastně vím a jestli mám jít. Naznala jsem, že jako milovnice mangy nejspíš ano a že si doma vyhledám ještě nějaký info. To jsem taky udělala. Našla jsem si trailer a ten mě usvědčil v mém přesvědčení, že půjdu. Navíc bych mohla poznat nová otaku (doufám, že na Astra nepůjdou jen malé děti :). Tak vám jsem vkládám trailer a krátký článek, abych zlákala více lidí... (I když hádám, že ve větších městech měl premiéru už dřív.)Třetí šance

25. listopadu 2009 v 20:36 Fanfiction
Varování: shounen ai - láska mezi muži

http://th00.deviantart.net/fs9/300W/i/2006/074/2/5/MistralEbony___04_by_sasunaru_fans.jpg


Třešničky

24. listopadu 2009 v 16:37 Obrázky
Některé vypadají fakt dobře...

~~~~http://fc07.deviantart.com/fs29/f/2008/086/2/b/Avatar_for_Crystalwingsfromako_by_moody_cat.gif~http://fc02.deviantart.com/fs10/i/2006/113/a/c/Cherries_by_kitty_sama.gif~http://fc06.deviantart.com/fs25/f/2008/121/8/d/8d09ece05ea662955bb81df3f1ab7652.gif~http://fc02.deviantart.com/fs30/f/2008/146/e/2/Cherries_by_stacy3601.gif~http://fc03.deviantart.com/fs10/i/2006/160/f/2/Cherries_by_Angia.gif~http://fc05.deviantart.com/fs16/f/2007/169/e/e/Cherry_by_shirokuro_chan.png~http://fc02.deviantart.com/fs10/i/2006/155/d/f/Cherry_by_pearl725.gif~http://fc06.deviantart.com/fs25/f/2008/121/8/d/8d09ece05ea662955bb81df3f1ab7652.gif


Návštěvnost za 16.11. 2009 - 22.11. 2009

23. listopadu 2009 v 17:29 Návštěvnost
Arigatou gozaimasu!

Navstevnost za minuly tyden (16.11. 2009 - 22.11. 2009) je:
Pondeli: 19
Utery: 16
Streda: 14
Ctvrtek: 16
Patek: 19
Sobota: 18
Nedele: 24

Celkem: 126

http://th02.deviantart.net/fs41/300W/f/2009/024/9/5/Smile_by_Wasudo.jpg


Moje členská karta YFC

23. listopadu 2009 v 17:10 My diary
Tak jsem se rozhodla projevit svou tajnou zálibu a přihlásila se do Yaoi Fan Clubu u Nam x3 :)

Není to kawai? :) Děkuju :D
Mimochodem je to pár Misaki/Usagi.

Příběh nekončí

22. listopadu 2009 v 20:03 Music
Z Československé Superstar

http://data.regiony24.cz/foto/clanky/200901/2009620202387760.jpg


My favourite shounen ai/yaoi pairs

22. listopadu 2009 v 18:36 Galerie
Víte, mám za sebou odpoledne plné shounen ai/yaoi bishíků, tak jsem si řekla, že to dám nějak do kupy...

http://www.buzzingkidsworld.com/sites/mrenn/_files/image/Website%20images/threeboys1.jpg