Únor 2009

Sečné zbraně 02

28. února 2009 v 22:24 | Mishiro Hara |  Galerie


Trable profesora Snapea

28. února 2009 v 21:11 | Pet Holly |  Fanfiction
http://img.photobucket.com/albums/v307/Lioshika/Anime/snape.jpg


Páry v Loveless

27. února 2009 v 21:12 | Mishiro Hara |  Obrázky Loveless


1000.návštěvník

27. února 2009 v 20:55 | Mishiro Hara |  Návštěvnost
Dnes, 27.02.2009, jsem měla první tisícovku lidí!!! Není to skvělé? Doufám, že ty tisícovky budou pomalu přibývat :o)

http://mozektevidi.net/up/hura.gif


Když se Naruto smíchá s The Simpsons

27. února 2009 v 12:09 | Mishiro Hara |  Naruto - obrázky
Lidičky, tohle jsou úplně super obrázky. Potrháte se smíchy


Co nikdy nedělejte lidem v Inuyashově partě

26. února 2009 v 14:30 Legrácky
Bacha, tohle jsem nenapsala já. Splácala to do kupy jedna šikovna holčina, která vytvořila fan stránku o Inu Yashovi. Adresa je přímo tady ;) Jen jsem to trochu upravila...

Test Inuyasha

26. února 2009 v 13:57 | Mishiro Hara |  Quizy
Kdo z Inuyashy je vám nejvíce podobný? To zjistíte TADY.Jaké postavě z Naruta jste nejvíce podobní?

26. února 2009 v 13:53 | Mishiro Hara |  Quizy
Jsem vážně zvědavá, co vám TADY vyjde.

http://th01.deviantart.com/fs17/300W/f/2007/147/0/6/NARUTO___Look_Like_by_nekozumi.jpg

Recenze Tsubasa Chronicle

26. února 2009 v 13:37 Tsubasa Chronicle


Již dlouho jsem se odhodlával k sepsání recenze na anime Tsubasa Chronicle, obávajíce se, že nebudu schopen dostatečně vystihnout skvělou atmosféru, kterou anime hostí. Hudba, příběh i zpracování mě už kdysi zasáhlo jako blesk a stejně tak asi i každého, kdo někdy Tsubasu viděl a líbí se mu zamilované seriály. Mnoho lidí si jí dokonce zařadilo na velmi vysokou příčku svého anime žebříčku a stejně tak i já. Ono popravdě: není se čemu divit. Téměř dokonalý soundtrack doprovází neuvěřitelně dojemný a romantický příběh.
A právě proto bych dnes rád začal příběhem, protože právě ten bude nejspíše každého, kdo má o Tsubasa Chronicle zájem, lákat nejvíce.


Celá zápletka by se mohla na první pohled zdát jednoduchá a přímá - zobrazuje romantický příběh obrovské lásky mladého páru - dívky Sakury a mladíka Syaorana. Každý, kdo ale lásku někdy zakusil už určitě ví, že ve vztahu není nic jednoduchého a často ani nic, jak se na první pohled může zdát. I zde, pokud se podíváte více zblízka, zjistíte, že zase tak jednoduché to nebude. Jakási tajemná veličina totiž prolíná celou dějovou linii a vytváří neustálý pocit, že se každou chvíli stane něco zvláštního a nečekaného. A zvláštního a nečekaného si zde užijeme do sytosti.

Například hned zaprvé: celý příběh se prolíná v několika dimenzích, oddělených světech, kde potkáme mnoho nejrůznějších postav. Tedy ne zase až tak nejrůznějšího. Pochopte, celá struktura není úplně tak jednoduchá a proto než jsem byl schopný napsat několik následujících vět, musel jsem celou souvislost několikrát procházet a přepisovat. Takže tedy:
Během průchodu děje se seznámíme s několika postavami. Stejně vypadající postavy pak Sakura a Sayoran potkávají i v jiných dimenzích a ačkoliv vypadají velmi podobně, jedná se o úplně jiné lidi, které v každé dimenzi žijí úplně jiný život. Snad jediná podobnost bývá charakter. Dobrá postava bývá dobrá a špatná bývá špatná.
A aby všechno nebylo příliš jednoduché, narazíme zde i na několik bytostí, jež jsou schopni mezi paralelními světy cestovat.
A právě zde začíná i příběh Tsubasa Chronicle, tedy v cestování mezi dimenzemi.


Jelikož je hned na začátku příběhu ukradena Sakuřina paměť, Syaoran je nucen vyhledat pomoci dimenzionální čarodějky (jak je v seriálu nazývána). Její služba, která umožní Sayoranovi svou lásku zachránit, však nebude zadarmo, mladík musí učinit oběť, která například mě naprosto odzbrojila (samozřejmě vám neřeknu, co to bylo, připravil bych vás o zábavu :o). Co vám ale prozradím je, že u tajemné ženy se hlavní hrdina potká s dalšími dvěma cestovateli (bojovník Kurogane a mág Fai). I oni jsou pro dosažení svých cílů nuceni obětovat mnohé, důležité však je, že jejich cesta se dále ubírá stejným směrem jako cesta mladého páru.


Zajímavostí pak je, že dimenzionální čarodějnice je stejná osoba jako jedna z hlavních postav v anime xxxHolic. Pokud jste daný seriál viděli, pak si jistě všimnete, že během celé Tsubasy můžeme narazit na mnoho podobných prvků.
Jako tak trochu komický (ale nijak nepříjemně - viz.Bleach) prvek seriálu zde pak je poslední z putujících: malý tvor Mokona, který umožňuje cestování mezi dimenzemi a pomáhá při hledání ztracených fragmentů Sakuřiných vzpomínek. Nechci tím říci, že je Tsubasa věcí pouze vážnosti a romantiky. Popravdě i zde nalezneme mnoho komických i futuristických prvků, zkrátka každý díl je něčím originální. Jednou se s cestovateli ocitneme ve světe ovládaném mágy a jejich kouzly, po druhé budeme například cestovat podivným dvoupatrovým autobusem a střílet z moderních zbraní. Celý děj přitom ale nepůsobí nějak zmateně či "přeplácaně". Celkem nenuceně jeden díl přechází k druhému a divákovi může být tím pádem jedno, jestli Syaoran hledá ztracená pírka na hřbetě draka nebo v kokpitu závodního vznášedla.


V popsaných ohledech jsem velmi potěšen prací japonských tvůrců. Původní manga pochází z pera organizace CLAMP - skupiny dívčích autorek, která v Japonsku slaví celkem znatelné úspěchy a často jsou jejich díla zpracovávána do formy anime. Mezi jejich díla patří například Chobits, Cardcaptor Sakura, X (dočkalo se jak anime, tak filmu) a mnoho dalšího. Každopádně vzhledem ke složení skupiny je celkem pochopitelné, proč u je Tsubasy kladen tolik důraz na lásku a romanci. Samozřejmě ne, že by to bylo na škodu.
Tvorby anime se pak ujalo studio Bee Train se svým téměř dvorním režisérem Kōichi Mashimem, jehož jméno jste již pravděpodobně také slyšeli.
Původní vysílání probíhalo od března roku 2005 do listopadu 2006, vydáno bylo celkem 52 episod. Manga je však vydávána do dnes a proto by nebylo velkým překvapením kdyby se Tsubasa dočkala dalšího pokračování.
Zatím se však příznivci série mohou pokochat zmíněným počtem dílů, k dispozici je také půlhodinový bolusový film s poněkud dlouhým názvem: Tsubasa Chronicle the Movie: The Princess of the Country of Birdcages.


Ačkoliv je Tsubasa Chronicle svým způsobem skládačka typu "tak trochu kousek od každého", celek na nás může působit velmi příznivým dojmem a například i já po dlouhé době prožívám silné pocity, když si na seriál vzpomenu. Hudba anime je pak skoro pověstná, velmi dobře vykresluje romantiku a lásku, což už jsem vlastně zmínil.

Co tedy ještě k Tsubasa Chronicle dodat? Jedině mé doporučení, protože pokud máte rádi romantické příběhy s fantasy tématikou, určitě se jedná o téměř povinné dílo.
Malba na ptačí pírka

26. února 2009 v 13:28 | Mishiro Hara |  Obrázky

Manga Shoujo

25. února 2009 v 21:54 | Mishiro Hara |  Čtenářský deník


Vtipy

25. února 2009 v 20:42 Legrácky

Marge: Houmí, copak chceš dědečka až do svý smrti ignorovat?
Homer: Ovšem že ne, Marge, jenom do jeho smrti.


Sečné zbraně

25. února 2009 v 12:27 | Mishiro Hara |  GalerieLíbání

24. února 2009 v 21:22 | Meg Cabot |  Legrácky
Několik otázek...


Jména

24. února 2009 v 10:38 | Mishiro Hara |  Quizy
Chtěli byste zjistit, jak byste se jmenovali, kdybyste ...
http://th01.deviantart.com/fs17/300W/f/2007/185/8/b/Celtic_fairy_by_Ironshod.jpg


Lembas

24. února 2009 v 9:23 | Mishiro Hara |  Zmetky
http://www.banda.cz/webs/h/hranicar225/usr_files/image/leaf-lembas.jpg

Gravitation

23. února 2009 v 20:42 | Mishiro Hara |  Gravitation


Rakuen

23. února 2009 v 20:15 | Mishiro Hara |  Písničky z anime
Od Do As Infinity